ŁOŻYSKO po PORODZIE: kobiety ZJADAJĄ łożyska po porodzie, bo pomagają im zwalczyć BABY BLUES?

2014-09-25 11:51

Młode mamy coraz częściej po porodzie zjadają łożyska. Ta nowa moda nazywa się placentofagią, a kobiety spożywają łożyska, ponieważ wierzą, że mają one właściwości zdrowotne i pomagają zwalczyć baby blues, depresję poporodową.

Poród naturalny
Autor: thinkstockphotos.com Młode mamy wierzą, że zjedzenie łożyska przywróci im siły utracone w czasie porodu.

Spis treści

  1. Zjadanie łożyska: w jakim celu?
  2. Zjadanie łożyska: jak one to robią?
  3. Zjadanie łożyska: modne ale czy zgodne z prawem?

Coraz więcej kobiet po porodzie zjada łożysko. Robią to, ponieważ wierzą, że łożysko ma szczególną moc, która pomoże im zwalczyć baby blues, czyli depresję poporodową oraz wspomoże regenerację organizmu po porodzie.

>> Jak łożysko powinno być ułożone w brzuchu ciężarnej? >>

Zjadanie łożyska: w jakim celu?

Mamy ufają, że zjedzenie łożyska pobudza laktację i zapobiega problemom z karmieniem piersią. Łożysko ma również dostarczyć składników odżywczych, które utraciły przy porodzie naturalnym i pomóc im wrócić do formy. I nawiązać szczególną więź z dzieckiem.

Zjadanie łożyska: jak one to robią?

Wbrew pozorom kobiety nie zjadają surowego łożyska. Jego (rzekome) właściwości zdrowotne nie znikają po ugotowaniu, dlatego wiele mam przyrządza je na parze lub... robią z niego tatar. Na Zachodzie z łożyska przygotowywane są kapsułki, które łyka się tak jak inne suplementy. Łożysko jest wtedy gotowane, suszone, mielone i przerabiane na kapsułki.

>> Co oznacza łożysko przodujące? >>

Zjadanie łożyska: modne ale czy zgodne z prawem?

Czy zjadanie łożyska w ogóle jest legalne? Nie do końca, ponieważ personel szpitala zabiera je po porodzie i poddaje utylizacji. Ciężko więc je dostać do rąk własnych, chyba że kobieta wybrała poród domowy - wtedy nie ma takiego problemu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza