Poduszka poporodowa: jaką wybrać? Zobacz 10 propozycji [GALERIA]

2015-09-28 13:53

Poduszka poporodowa to jedno z tych akcesoriów, które zdecydowanie ułatwiają młodej mamie przetrwanie połogu. Przeczytajcie, na czym polega jej działanie i czym się kierować przy wyborze poduszki poporodowej. Zapoznajcie się również z naszą galerią wybranych modeli!

Spis treści

  1. Poduszka poporodowa: jak to działa?
  2. Poduszka poporodowa: z jakich materiałów się ją wykonuje?
  3. Poduszka poporodowa: gdzie kupić?

Bez wątpienia sama ciąża jest dla kobiety dużym wyzwaniem: wymaga od niej wielu poświęceń i czasem wiąże się z nią tak wiele dolegliwości, że trudno byłoby ją nazwać "stanem błogosławionym". Później jest jeszcze poród, po którym świeżo upieczona mama musi zmierzyć się z kolejnymi dolegliwościami. W niektórych z nich z pomocą przychodzi poduszka poporodowa.

>>Przeczytaj również, jak wybrać poduszkę do karmienia piersią>>

Poduszka poporodowa: jak to działa?

Poduszka poporodowa pomaga zmniejszyć cierpienia kobiet, u których wykonano nacięcie krocza. Choć sam zabieg jest bezbolesny i pomaga przyjść dziecku na świat, zdążył już zyskać złą sławę. Nic dziwnego, już po porodzie kobieta, u której go wykonano, wraca do formy dłużej niż panie, które urodziły bez nacinania krocza. Bolesne jest zwłaszcza siadanie, ponieważ wtedy dochodzi do ucisku na ranę i szwy. Aby ułatwić sobie połogową rekonwalescencję, kobiety mogą więc sięgnąć po poduszkę poporodową. Jej angielska nazwa to w wolnym tłumaczeniu "donatowa poduszka" i rzeczywiście - poduszka poporodowa swoim kształtem przypomina donata czy pączka. To wycięcie w samym środku umożliwia kobiecie siedzenie bez uciskania na szwy.

>>Dowiedz się również, jak myć krocze po porodzie>>

Poduszka poporodowa: z jakich materiałów się ją wykonuje?

Poduszki poporodowe obecnie najczęściej wypełnia się antyalergicznym mikrogranulatem perełkowym. Mikrogranulat swoją formą przypomina ziarenka piasku, co ciekawe, jako że poduszki poporodowej używa się tylko przez krótki czas, można później wyjąć z niej granulki i przesypać do poduszki do karmienia piersią. Poduszka poporodowa wypełniona granulkami dopasowuje się do kształtu ciała i nie podrażnia zranionych okolic. Jeśli jednak nie chcesz wydawać pieniędzy na specjalną poduszkę (kosztują one około 40 zł), możesz skorzystać po prostu z plażowego koła dla dzieci.

>>Dowiedz się również, co jest przyczyną nietrzymania moczu po porodzie>>

Poduszka poporodowa: gdzie kupić?

Obecnie poduszkę poporodową można kupić niemal wszędzie. Począwszy do przyszpitalnych sklepów, przez sklepy medyczne w większych miastach po sklepy internetowe. To właśnie w tych ostatnich zakup poduszki poporodowej zazwyczaj jest znacznie tańszy niż w sklepach stacjonarnych. Zwłaszcza jeśli weźmiesz udział w którejś z internetowych aukcji.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą galerią! Może któraś poduszka poporodowa przypadnie ci do gustu?