Objawy przed porodem - czy można przeoczyć objawy porodu?

2022-06-15 9:41

Kiedy i jak zaczyna się poród? Kobiety, które są pierwszy raz w ciąży, często obawiają się, że nie rozpoznają prawidłowo objawów porodu i nie zdążą dojechać do szpitala. Uspokajamy: nie da się przeoczyć objawów porodu. A oto 7 najbardziej typowych sygnałów.

Czy można przeoczyć objawy porodu?
Autor: Getty images Czy można przeoczyć objawy porodu?

Termin porodu wyliczony na podstawie badań lekarskich jest datą przybliżoną. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy dokładnie zacznie się poród.  Nie należy jednak martwić się, że urodzimy niespodziewanie w domu lub w sklepie. Takie historie zdarzają się niezmiernie rzadko, zwłaszcza w przypadku pierwszej ciąży.

Pierwsze objawy zbliżającego się porodu możemy zaobserwować już na kilka tygodni przed rozwiązaniem, inne wyprzedzają poród jedynie o kilka godzin. Dlatego też warto bacznie obserwować własne ciało.

Nie stresuj się, że nie rozpoznasz momentu, kiedy zaczyna się poród. Objawów porodu nie da się przeoczyć.  Symptomy świadczące o rozpoczęciu się akcji porodowej są tak charakterystyczne, że nie da się ich nie zauważyć. Mimo to podpowiadamy, jak może rozpocząć się poród.

W galerii znajdziesz 7 charakterystycznych cech porodu, których nie da się przeoczyć. 

Czytaj również: Formalności po narodzinach dziecka - o czym i kiedy trzeba pamiętać?

Rodzisz po raz pierwszy? Zobacz, jak wygląda poród naturalny

Jak przetrwać pierwszą fazę porodu?

Czy jesteś dobrze przygotowana do porodu?

Pytanie 1 z 12
Powinnaś pojawić się w szpitalu, gdy:
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza