Poród w asyście kilkulatka nie musi być kontrowersyjny. Zobacz wzruszające zdjęcia i piękno rodzinnych porodów

2022-05-11 11:36

Poród domowy to w Polsce nadal rzadkość, a jeszcze bardziej wyjątkowe są porody w towarzystwie starszych dzieci. Te zdjęcia pokazują, że asysta kilkulatków jest ogromnym wsparciem dla rodzącej kobiety. Zaś radość i wzruszenie na małych twarzach udowadniają, że obecność starszaka przy porodzie nie jest tak kontrowersyjna, jakby się wydawało.

Te dzieci witały na świecie swoje rodzeństwo
Autor: screen/instagram @jandb_photos Zobacz wzruszające zdjęcia z porodów

Narodziny nowego dziecka to wydarzenie ważne dla całej rodziny, także starszych dzieci. Nic dziwnego, że wielu rodziców decyduje się na poród naprawdę rodzinny, czyli w otoczeniu kilkulatków, które tak jak dorośli czekają z niecierpliwością na narodziny rodzeństwa.

Przez 9 miesięcy obserwowały, jak rośnie brzuch mamy, uczestniczyły w kupowaniu ubranek, pomagały wybrać idealne imię – to naturalne, że są ciekawi także samego procesu narodzin dziecka.

W Polsce porody w towarzystwie starszych dzieci zdarzają się dość rzadko, także dlatego, że same porody domowe są stosunkowo rzadkie, a tylko one umożliwiają asystowanie całej rodziny przy narodzinach dziecka. Dodatkowo, wielu psychologów odradza poród w towarzystwie maluchów.

Dlaczego? Bo obserwowanie cierpienia ukochanej mamy może wywołać u nich traumę. Co dokładnie myśli o tym psycholog przeczytasz TUTAJ.   

Czytaj również:  Zazdrość o rodzeństwo: jak pocieszyć pierworodnego?

Jak wygląda poród naturalny? ZDJĘCIA, które pokazują prawdę

Porody w towarzystwie dzieci? Dlaczego nie...?

Na zachodzie jednak obecność dzieci przy narodzinach rodzeństwa nie jest niczym niespotykanym. Wielu rodziców decyduje się zaprosić rodzeństwo do udziału w tego wydarzeniu, aby pokazać im, że narodziny nie są czymś, czego należy się bać, ale czymś, co należy świętować.

Oto wzruszające zdjęcia, które pokazują, że obecność kilkulatka przy porodzie brata lub siostry jest wsparciem dla mamy i ogromnym przeżyciem dla małego obserwatora.

Zobacz niezwykłe zdjęcia z instagrama

Sprawdź, 10 sposobów na lekki poród
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza