ZNIECZULENIE PORODU: czy aromaterapia może zmniejszyć ból porodowy?

2013-06-05 14:57
znieczulenie porodu czy aromaterapia moze zmniejszyc bol porodowy
Autor: _photos.com

Znieczulenie porodu za pomocą aromaterapii polega na stosowaniu np. inhalacji z olejków eterycznych. Metoda ta może być stosowana przez cały czas trwania porodu. Tylko czy wdychanie aromatycznych olejków może być skuteczną metodą znieczulenia porodu?

Zapewne wiele kobiet z powątpiewaniem myśli o takiej metodzie znieczulenia porodu. A jednak wiele osób, również lekarzy i położnych chwali tę metodę.

Znieczulenie porodu za pomocą aromaterapii - na czym polega i kiedy pomaga

Aromaterapia przy porodzie polega na stosowaniu naturalnych olejków eterycznych – głównie do inhalacji, ale można je też dodawać do kąpieli albo stosować do masażu. Metoda ta może być stosowana przez cały okres porodu. Jeśli poród odbywa się w jednoosobowej sali, zapewne bez problemu będziesz mogła wziąć ze sobą olejki i kominek. Są szpitale, które same do tego zachęcają i są przygotowane, by stosować aromaterapię.

Znieczulenie porodu za pomocą aromaterapii – czy to bezpieczna i skuteczna metoda

Reakcja organizmu na tę metodę jest bardzo rożna, jednak zapach raczej uspokaja, poprawia nastrój i łagodzi lęk niż zmniejsza ból. Jest to bezpieczna metoda, jeśli stosuje się konkretne, zalecane olejki, np. z bergamoty, jaśminu, lawendy, szałwii, grejpfruta czy kwiatu pomarańczy. Kobiety, które ją stosowały podczas porodu, twierdzą, że wdychanie olejku lawendowego powoduje, zmniejszenie bólu podczas skurczów i wyciszenie.  Ale zapewne jest to sprawa bardzo indywidualna.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, czy w ciąży można zaszczepić się przeciwko grypie oraz jakie pozycje porodowe przyspieszają przejście dziecka przez kanał rodny. Przeczytaj również o tym, co przysługuje studiującej mamie i kiedy dziecko jest gotowe do siadania

Kup dostęp od 2,50 zł
mjm 11/19
KOMENTARZE