ZNIECZULENIE PORODU: czy aromaterapia może zmniejszyć ból porodowy?

2013-06-05 14:57

Znieczulenie porodu za pomocą aromaterapii polega na stosowaniu np. inhalacji z olejków eterycznych. Metoda ta może być stosowana przez cały czas trwania porodu. Tylko czy wdychanie aromatycznych olejków może być skuteczną metodą znieczulenia porodu?

znieczulenie porodu czy aromaterapia moze zmniejszyc bol porodowy
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Znieczulenie porodu za pomocą aromaterapii - na czym polega i kiedy pomaga
  2. Znieczulenie porodu za pomocą aromaterapii – czy to bezpieczna i skuteczna metoda

Zapewne wiele kobiet z powątpiewaniem myśli o takiej metodzie znieczulenia porodu. A jednak wiele osób, również lekarzy i położnych chwali tę metodę.

Znieczulenie porodu za pomocą aromaterapii - na czym polega i kiedy pomaga

Aromaterapia przy porodzie polega na stosowaniu naturalnych olejków eterycznych – głównie do inhalacji, ale można je też dodawać do kąpieli albo stosować do masażu. Metoda ta może być stosowana przez cały okres porodu. Jeśli poród odbywa się w jednoosobowej sali, zapewne bez problemu będziesz mogła wziąć ze sobą olejki i kominek. Są szpitale, które same do tego zachęcają i są przygotowane, by stosować aromaterapię.

Znieczulenie porodu za pomocą aromaterapii – czy to bezpieczna i skuteczna metoda

Reakcja organizmu na tę metodę jest bardzo rożna, jednak zapach raczej uspokaja, poprawia nastrój i łagodzi lęk niż zmniejsza ból. Jest to bezpieczna metoda, jeśli stosuje się konkretne, zalecane olejki, np. z bergamoty, jaśminu, lawendy, szałwii, grejpfruta czy kwiatu pomarańczy. Kobiety, które ją stosowały podczas porodu, twierdzą, że wdychanie olejku lawendowego powoduje, zmniejszenie bólu podczas skurczów i wyciszenie.  Ale zapewne jest to sprawa bardzo indywidualna.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza