Przygotowanie do porodu

Koszula do porodu to jednocześnie koszula do karmienia, gdyż w przypadku porodów naturalnych (bez komplikacji) mama zaraz po urodzeniu przystawia nowonarodzonego maluszka do swojej piersi. Jaki powinna mieć zatem krój, by najlepiej spełniała swoje obie funkcje? Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze koszuli do porodu i karmienia.   
Koszula do porodu i bielizna do połogu to dwa istotne elementy wyprawki do szpitala. Każda ciężarna kobieta z pewnością zastanawia się jednak, co wybrać - jednorazową koszulę i jednorazową bieliznę, których szybko się pozbędzie, czy może zwykłe bawełniane ubrania?
Co zrobić, żeby poród był łatwy? Wcześniej dobrze się przygotuj do porodu! Ważne są ćwiczenia w ciąży. Aby poród przebiegał łatwo, musisz nad tym popracować. Ucz się oddychania, ćwicz mięśnie Kegla i... tańcz! Zobacz dlaczego i co robić, aby mieć lekki poród.
Cesarskie cięcie czy poród naturalny? Pewnie wielokrotnie zadajesz sobie pytanie, jak będzie wyglądał twój poród i czy urodzisz naturalnie, czy przez cesarskie cięcie? Który rodzaj porodu niesie ze sobą mniejsze ryzyko powikłań? Zobacz, czym różnią się od siebie cesarskie cięcie i poród naturalny.
Jakie są szanse na to, że urodzisz o czasie, czyli w wyznaczonym przez lekarza terminie porodu? Warto wiedzieć, że dzieci rzadko rodzą się dokładnie w wyznaczonym terminie porodu. Dowiedz się, od czego zależy termin porodu.
Zbliża się termin porodu i zastanawiasz się, jak wygląda przyjęcie do porodu? Nie wiesz, jakie dokumenty trzeba zabrać i o co zapyta lekarz? Koniecznie zapoznaj się z poradami i wskazówkami dotyczącymi przyjęcia na porodówkę do porodu. Sprawdź, jak wygląda przyjęcie do porodu krok po kroku w czasach pandemii.
Śnieg, mróz, kolejki w przychodniach - luty to dla wielu mam zdecydowanie nie jest wymarzony miesiąc na poród. Jeśli jednak dobrze się przygotujesz, niedogodności zimy nie będą dużym problemem.
Jesteś w ciąży ze swoim pierwszym dzieckiem i nie wiesz, czego się spodziewać w czasie porodu naturalnego? Jak rozpoznać skurcze i co będzie się działo w szpitalu? Zebraliśmy fakty i ważne informacje dotyczące typowego pierwszego porodu siłami natury. Posłuchaj też, czym jest poród naturalny i jak przebiega?
Poród na początku roku to zawsze pewien stres, czy dziecko nie urodzi się wcześniej, w święta. Z drugiej strony styczniowe dzieci są zwykle pewne siebie, co dobrze rokuje na przyszłość. Co powinna wziąć pod uwagę kobieta, która rodzi w styczniu?
Termin porodu zbliża się lub właśnie minął, a ty coraz częściej zastanawiasz się, co zrobić, aby szybciej urodzić, aby wreszcie wziąć już w ramiona swoje maleństwo. Polecamy metodę "trzy razy S", czyli: seks, schody, spacer. To idealny sposób, żeby szybciej urodzić. Choć to metoda "domowa", zalecają ją także lekarze. Przeczytaj albo posłuchaj i dowiedz się, na czym dokładnie polega.
Dziecko urodzone w grudniu może z jednej strony być wspaniałym świątecznym prezentem dla rodziców, jednak ciężarne często obawiają się "trafić" z porodem w okres świąteczno - noworoczny. Czy słusznie? O czym trzeba pamiętać i co wziąć pod uwagę, rodząc w grudniu? Podpowiadamy.
To już nie ta ciepła jesień, ale też jeszcze nie sroga zima - końcówka ciąży w listopadzie bywa problematyczna. Jak przygotować się do porodu i o czym pamiętać, gdy dziecko urodzi się w listopadzie? Podpowiadamy.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka