Przygotowanie do porodu

Jesteś w ciąży ze swoim pierwszym dzieckiem i nie wiesz, czego się spodziewać w czasie porodu naturalnego? Jak rozpoznać skurcze i co będzie się działo w szpitalu? Zebraliśmy fakty i ważne informacje dotyczące typowego pierwszego porodu siłami natury. Posłuchaj też, czym jest poród naturalny i jak przebiega?
Poród na początku roku to zawsze pewien stres, czy dziecko nie urodzi się wcześniej, w święta. Z drugiej strony styczniowe dzieci są zwykle pewne siebie, co dobrze rokuje na przyszłość. Co powinna wziąć pod uwagę kobieta, która rodzi w styczniu?
Termin porodu zbliża się lub właśnie minął, a ty coraz częściej zastanawiasz się, co zrobić, aby szybciej urodzić, aby wreszcie wziąć już w ramiona swoje maleństwo. Polecamy metodę "trzy razy S", czyli: seks, schody, spacer. To idealny sposób, żeby szybciej urodzić. Choć to metoda "domowa", zalecają ją także lekarze. Przeczytaj albo posłuchaj i dowiedz się, na czym dokładnie polega.
Dziecko urodzone w grudniu może z jednej strony być wspaniałym świątecznym prezentem dla rodziców, jednak ciężarne często obawiają się "trafić" z porodem w okres świąteczno - noworoczny. Czy słusznie? O czym trzeba pamiętać i co wziąć pod uwagę, rodząc w grudniu? Podpowiadamy.
To już nie ta ciepła jesień, ale też jeszcze nie sroga zima - końcówka ciąży w listopadzie bywa problematyczna. Jak przygotować się do porodu i o czym pamiętać, gdy dziecko urodzi się w listopadzie? Podpowiadamy.
Co spakować do szpitala? W internecie znajdziesz dziesiątki list rzeczy, które trzeba wziąć do porodu, a mimo to położne twierdzą, że mało jest pacjentek spakowanych właściwie. Wyjaśniamy, jak dobrze przygotować torbę do szpitala i co naprawdę warto zabrać do szpitala na poród?
Wiele kobiet, którym zbliża się termin porodu, zadaje sobie pytanie, czy przed przyjęciem na porodówkę, szpital wykona im test na COVID. Boją się również tego, że ewentualny wynik pozytywny, oznaczać będzie odseparowanie ich od dziecka. Wyjaśniamy, czy na porodówkach wykonuje się testy i czego oczekiwać w czasie porodu w pandemii.
Plan porodu pojawił się w Polsce dawno, ale wciąż niewiele kobiet go przygotowuje. Wyjaśniamy, co to jest plan porodu i dlaczego warto go sporządzić. Podajemy także przykład planu porodu do druku (wzór formularza planu porodu do druku).   
Poród jesienią nie różni się znacząco od porodu w innych porach roku, są jednak pewne szczegóły, o których musisz pamiętać i kwestie, które powinnaś wziąć pod uwagę, jeśli rodzisz w październiku. Jakie?
Dokumenty do porodu to jedna z najważniejszych rzeczy, które są niezbędne w szpitalu. Zgłaszając się do porodu w szpitalu, oprócz wyprawki dla siebie i dziecka, trzeba mieć ze sobą dokumentację medyczną z przebiegu ciąży. Sprawdź, jakie dokumenty do porodu koniecznie musisz mieć ze sobą i dlaczego.
Poród w prywatnym szpitalu rozważa wiele kobiet w ciąży. Szczególnie teraz - w dobie pandemii. Rodzące chcą mieć gwarancję komfortu, poczucia bezpieczeństwa, empatii, indywidualnego podejścia personelu medycznego. Chcą mieć pewność, że będą mogły rodzić z bliską osobą niezależnie od sytuacji w kraju.

Materiał partnerski

Narodziny dziecka to dla każdej kobiety ważne wydarzenie - zwieńczenie niełatwych dziewięciu miesięcy i początek nowego rozdziału w życiu jej i jej partnera. Czy z tej okazji powinien on dać jej jakiś prezent?

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20