Przygotowanie do porodu

Twoje dziecko ma urodzić się w sierpniu? Sprawdź, o czym pamiętać i co załatwić w związku z sierpniowym terminem porodu, który przypada w samym środku sezonu urlopowego!
Jesteś w ciąży ze swoim pierwszym dzieckiem i nie wiesz, czego się spodziewać w czasie porodu naturalnego? Jak rozpoznać skurcze i co będzie się działo w szpitalu? Zebraliśmy fakty i ważne informacje dotyczące typowego pierwszego porodu siłami natury. Sprawdź też, czym jest poród naturalny i jak przebiega?
Podobno kobiety są stworzone do rodzenia - nasze ciało wie, jak ma to zrobić. W trakcie przygotowań do porodu pojawia się jednak wiele obaw i wątpliwości. Lęk przed porodem dopada nawet najpewniejszą przyszłą mamę, która zaczyna zastanawiać się, czy da radę urodzić dziecko. Czy faktycznie trzeba uczęszczać na zajęcia do szkoły rodzenia?
Pierwsze objawy porodu dostrzeżesz już kilka tygodni przed planowanym rozwiązaniem. Przeczytaj i poznaj sygnały, jakie wysyła twoje ciało przed zbliżającym się porodem. Jakie objawy świadczą o tym, że poród właśnie się zaczął?
Obniżenie brzucha jest jednym z objawów zbliżającego się porodu. Jeśli twój brzuch nagle się obniżył, a oddychanie stało się łatwiejsze, to znak, że twoja ciąża zbliża się ku końcowi. Ile zostało do porodu? Przeczytaj, ile dni przed porodem obniża się brzuch.
Babymoon to całkiem nowy trend, który przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Na czym on polega? Pary, które mają wkrótce zostać rodzicami, wybierają się w podróż we dwoje i cieszą się ostatnimi chwilami przed rewolucją, jaką będzie pojawienie się w życiu dziecka.
Co spakować do szpitala? W internecie znajdziesz dziesiątki list rzeczy, które trzeba wziąć do porodu, a mimo to położne twierdzą, że mało jest pacjentek spakowanych właściwie. Wyjaśniamy, jak dobrze przygotować torbę do szpitala i co naprawdę warto zabrać do szpitala na poród?
Jak szybciej urodzić? Termin porodu zbliża się lub właśnie minął, a ty coraz częściej zastanawiasz się, co zrobić, aby szybciej urodzić i wreszcie wziąć w ramiona swoje maleństwo. Polecamy metodę "trzy razy S", czyli: seks, schody, spacer.
Koktajl położnych to mikstura przyspieszająca poród. Gdy termin porodu mija, a zaniepokojona ciężarna nie może doczekać się przyjścia malucha na świat, w internecie może natknąć się na przepis na koktajl położnych. Z czego się składa i czy to dobry sposób na wywołanie skurczów porodowych?
Twoje dziecko ma urodzić się w lipcu? Sprawdź, o czym pamiętać i co załatwić w związku z lipcowym terminem porodu.
Lewatywa i depilacja przed porodem mogą być krępujące dla wielu mam, tym bardziej, że często nie są wykonywane w intymnych warunkach w domu. Pocieszeniem może być fakt, że zabiegi te są wykonywane na porodówce od lat. Czy faktycznie jest się czego bać? Zobacz, co jeszcze oprócz lewatywy i golenia krocza budzi niepokój przyszłych mam.
Koszula do porodu to jednocześnie koszula do karmienia, gdyż w przypadku porodów naturalnych (bez komplikacji) mama zaraz po urodzeniu przystawia nowonarodzonego maluszka do swojej piersi. Jaki powinna mieć zatem krój, by najlepiej spełniała swoje obie funkcje? Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze koszuli do porodu i karmienia.   

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka