Przygotowanie do porodu

To już nie ta ciepła jesień, ale też jeszcze nie sroga zima - końcówka ciąży w listopadzie bywa problematyczna. Jak przygotować się do porodu i o czym pamiętać, gdy dziecko urodzi się w listopadzie? Podpowiadamy.
Co spakować do szpitala? W internecie znajdziesz dziesiątki list rzeczy, które trzeba wziąć do porodu, a mimo to położne twierdzą, że mało jest pacjentek spakowanych właściwie. Wyjaśniamy, jak dobrze przygotować torbę do szpitala i co naprawdę warto zabrać do szpitala na poród?
Wiele kobiet, którym zbliża się termin porodu, zadaje sobie pytanie, czy przed przyjęciem na porodówkę, szpital wykona im test na COVID. Boją się również tego, że ewentualny wynik pozytywny, oznaczać będzie odseparowanie ich od dziecka. Wyjaśniamy, czy na porodówkach wykonuje się testy i czego oczekiwać w czasie porodu w pandemii.
Plan porodu pojawił się w Polsce dawno, ale wciąż niewiele kobiet go przygotowuje. Wyjaśniamy, co to jest plan porodu i dlaczego warto go sporządzić. Podajemy także przykład planu porodu do druku (wzór formularza planu porodu do druku).   
Poród jesienią nie różni się znacząco od porodu w innych porach roku, są jednak pewne szczegóły, o których musisz pamiętać i kwestie, które powinnaś wziąć pod uwagę, jeśli rodzisz w październiku. Jakie?
Dokumenty do porodu to jedna z najważniejszych rzeczy, które są niezbędne w szpitalu. Zgłaszając się do porodu w szpitalu, oprócz wyprawki dla siebie i dziecka, trzeba mieć ze sobą dokumentację medyczną z przebiegu ciąży. Sprawdź, jakie dokumenty do porodu koniecznie musisz mieć ze sobą i dlaczego.
Poród w prywatnym szpitalu rozważa wiele kobiet w ciąży. Szczególnie teraz - w dobie pandemii. Rodzące chcą mieć gwarancję komfortu, poczucia bezpieczeństwa, empatii, indywidualnego podejścia personelu medycznego. Chcą mieć pewność, że będą mogły rodzić z bliską osobą niezależnie od sytuacji w kraju.

Materiał partnerski

Narodziny dziecka to dla każdej kobiety ważne wydarzenie - zwieńczenie niełatwych dziewięciu miesięcy i początek nowego rozdziału w życiu jej i jej partnera. Czy z tej okazji powinien on dać jej jakiś prezent?
Twoje dziecko ma urodzić się w sierpniu? Sprawdź, o czym pamiętać i co załatwić w związku z sierpniowym terminem porodu, który przypada w samym środku sezonu urlopowego!
Internetowa szkoła rodzenia to wynalazek, który sprawdził się także w dobie pandemii. Szkoła rodzenia online stanowi alternatywę dla tych rodziców, którzy z różnych powodów nie chcą lub nie mogą korzystać z tej tradycyjnej. Na czym polega działanie internetowej szkoły rodzenia, w jak korzystać z zajęć online?
Słyszałaś o zjadaniu łożyska, nie odcinaniu pępowiny albo o smarowaniu noworodka wydzieliną z pochwy mamy? To wszystko dość kontrowersyjne, ale coraz popularniejsze praktyki okołoporodowe. Czy mają sens i czy są bezpieczne?
Badanie krzepliwość krwi często wykonywane jest w okresie ciąży i zawsze przed porodem przez cesarskie cięcie. Koagulogram ocenia czas krzepliwości krwi oraz pozwala na porównanie wyników z rekomendowanymi normami. Sprawdź, na czym polega badanie krzepliwości krwi i dlaczego się je wykonuje w ciąży i przed cesarką.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych!

Pobierz
Dziecko zakupy i my