Leczenie dziecka u BIOENERGOTERAPEUTY. Zgodne z prawem czy nie? [FILM]

2014-06-05 17:38

Gdy dziecko choruje, najczęściej szybko wybieramy się do lekarza. A czy można z maluchem udać się do bioenergoterapeuty? Czy takie leczenie jest zgodne z prawem? Zobaczcie film!

Chore dziecko
Autor: thinkstockphotos.com Jeśli rodzice chcą udać się do bioenergoterapeuty z dzieckiem, powinni ten pomysł skonsultować z pediatrą.

Bioenergoterapeuta to zawód, który wzbudza wielkie emocje. Zwłaszcza po wydarzeniach w Brzeznej k. Nowego Sącza (2014), gdzie półroczna dziewczynka zmarła z wycieńczenia po wizytach u znachora. Czy z dzieckiem można udać się do bioenergoterapeuty?

- W Polsce rodzice nie mogą zrezygnować z opieki pediatry. Mogą jednak leczyć się w innym kraju, bo takie prawo przysługuje w całej Unii Europejskiej - mówi prawnik Luka Szaranowicz. - Rodzice mają obowiązek opieki, muszą więc unikać niebezpiecznych sytuacji. Jeśli powinni skorzystać z pomocy lekarskiej, a zwracają się do osoby nieuprawnionej, nie wykonują go należycie - dodaje.

Jeśli rodzice chcą udać się do bioenergoterapeuty z dzieckiem, powinni ten pomysł skonsultować z pediatrą. Tylko współpraca osoby uprawnionej i nieuprawnionej do leczenia ludzi może przynieść pozytywne skutki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bioenergoterapeuty? Zobaczcie FILM!

Dzień Dobry TVN/x-news

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza