Polacy przekonali się do KONT DLA DZIECI. Zakładają coraz więcej kont oszczędnościowych

2014-07-04 15:12

Konto dla dziecka to znakomite rozwiązanie, które pomaga wprowadzić dziecko w świat finansów, uczy zarządzania środkami i systematycznego oszczędzania. Polacy zauważyli zalety konta dla dziecka i zaczęli otwierać coraz więcej rachunków.

Spis treści

  1. Konto dla dziecka: otwórz przed nim świat finansów
  2. Konto dla dziecka: naucz je oszczędzania

Konto dla dziecka pozwala dziecku nie tylko sprawnie zarządzać swoimi środkami, ale również uczy finansów. Banki bardzo mocno podkreślają walor edukacyjny tego produktu, nieustannie rozszerzając go o nowe funkcjonalności. Kiedy warto otworzyć konto dla dziecka i co można dzięki temu zyskać?

Konto dla dziecka: otwórz przed nim świat finansów

Wyobrażacie sobie życie we współczesnym świecie bez konta w banku? Przelewów internetowych? Płatności mobilnych? Zapewne nie i właśnie z tego powodu trzeba jak najwcześniej wprowadzać dziecko w świat finansów, np. otwierając konto dla dziecka. Dzięki odpowiedniej edukacji nasza latorośl szybciej odnajdzie się w rzeczywistości, a płatności i przelewy nie będą dla niej problemem.

Konto dla dziecka: naucz je oszczędzania

Taka forma edukacji finansowej to również świetny pretekst do nauki oszczędzania, z czym zwykle mamy problem. Na koncie dla dziecka gromadzi ono swoje kieszonkowe albo pieniądze, które otrzymuje od dziadków. Może je oczywiście wydać na cokolwiek będzie chciało, ale może również odkładać je na wymarzoną zabawkę czy wycieczkę. Niektóre banki oferują założenie wirtualnej skarbonki czy skorzystanie z funkcji systematycznego oszczędzania. Dzięki temu oszczędzanie dla dziecka stanie się przyjemnością i zabawą.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza