ROZWÓD: 90 procent kobiet zostaje po rozwodzie bez grosza [FILM]

2014-09-19 10:39 Katarzyna Stańczyk
Rozwód
Autor: thinkstockphotos.com W trakcie rozwodu walcz o swoje prawa i swój udział w majątku.

90 procent kobiet nie wie ile tak naprawdę zarabiają ich mężowie oraz na ilu kontach znajdują się pieniądze. Po rozwodzie najczęściej zostają z niczym. To przerażające dane, bo przecież to na barkach kobiet spoczywa wychowanie i utrzymanie dzieci. Jak nie zostać bez grosza po rozwodzie? Radzi Krystyna Rek, która pomaga kobietom uzyskiwać rozwody.

Wiele par nie chce spisywać intercyzy, ponieważ budzi ona w nich niepokój i oznacza wzajemny brak zaufania. Mężczyźni nie chcą o tym myśleć, a kobiety są zakochane i łudzą się, że skoro teraz w związku jest dobrze, to zawsze tak będzie. A może być różnie, nie da się przecież tego przewidzieć.

>> Co sąd bierze pod uwagę, przyznając rodzicom prawo do opieki nad dzieckiem? >>

Rozwód: i co dalej?

Bardzo prawdopodobne, że w przypadku rozwodu zostaniesz bez grosza. - 90 procent kobiet nie zdaje sobie nawet sprawy ile zarabiają ich mężowie - mówi Krystyna Rek. Przy rozwodzie najczęściej mężczyźni zabierają większość majątku, a kobiety zostają z niczym.

Dlatego warto być przewidującym i na wszelki wypadek podpisać intercyzę, zwłaszcza jeśli wkład do majątku jest różny. - Rozdzielanie uczuć od finansów nie jest niczym złym. Trzeba kochać, ale trzeba również dbać o własne interesy - przekonuje Krystyna Rek.

>> Jak rozmawiać z dzieckiem o rozwodzie? >>

Rozwód: zadbaj o własne bezpieczeństwo

Najlepiej jest, kiedy para podpisuje intercyzę przed zawarciem związku małżeńskiego. Wtedy w przypadku rozwodu nie ma problemu z podziałem majątku. W innych sytuacjach najczęściej kończy się to dla kobiet tragicznie.

A jeśli jesteście już małżeństwem, nie daj się zepchnąć na boczny tor i pozwolić mężczyźnie zarządząć domowym budżetem. W ten sposób tylko stracisz nad nim kontrolę i w pewnym momencie nie będziesz nawet wiedziała ile macie środków na koncie (ani ile kont).

Dzień Dobry TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE