ROZWÓD: 90 procent kobiet zostaje po rozwodzie bez grosza [FILM]

Rozwód
Autor: thinkstockphotos.com W trakcie rozwodu walcz o swoje prawa i swój udział w majątku.

90 procent kobiet nie wie ile tak naprawdę zarabiają ich mężowie oraz na ilu kontach znajdują się pieniądze. Po rozwodzie najczęściej zostają z niczym. To przerażające dane, bo przecież to na barkach kobiet spoczywa wychowanie i utrzymanie dzieci. Jak nie zostać bez grosza po rozwodzie? Radzi Krystyna Rek, która pomaga kobietom uzyskiwać rozwody.

Wiele par nie chce spisywać intercyzy, ponieważ budzi ona w nich niepokój i oznacza wzajemny brak zaufania. Mężczyźni nie chcą o tym myśleć, a kobiety są zakochane i łudzą się, że skoro teraz w związku jest dobrze, to zawsze tak będzie. A może być różnie, nie da się przecież tego przewidzieć.

>> Co sąd bierze pod uwagę, przyznając rodzicom prawo do opieki nad dzieckiem? >>

Rozwód: i co dalej?

Bardzo prawdopodobne, że w przypadku rozwodu zostaniesz bez grosza. - 90 procent kobiet nie zdaje sobie nawet sprawy, ile zarabiają ich mężowie - mówi Krystyna Rek. Przy rozwodzie najczęściej mężczyźni zabierają większość majątku, a kobiety zostają z niczym.

Dlatego warto być przewidującym i na wszelki wypadek podpisać intercyzę, zwłaszcza jeśli wkład do majątku jest różny. - Rozdzielanie uczuć od finansów nie jest niczym złym. Trzeba kochać, ale trzeba również dbać o własne interesy - przekonuje Krystyna Rek.

>> Jak rozmawiać z dzieckiem o rozwodzie? >>

Rozwód: zadbaj o własne bezpieczeństwo

Najlepiej jest, kiedy para podpisuje intercyzę przed zawarciem związku małżeńskiego. Wtedy w przypadku rozwodu nie ma problemu z podziałem majątku. W innych sytuacjach najczęściej kończy się to dla kobiet tragicznie.

A jeśli jesteście już małżeństwem, nie daj się zepchnąć na boczny tor i pozwolić mężczyźnie zarządzać domowym budżetem. W ten sposób tylko stracisz nad nim kontrolę i w pewnym momencie nie będziesz nawet wiedziała, ile macie środków na koncie (ani ile kont).

Dzień Dobry TVN/x-news

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE