Wypis ze szpitala po porodzie. Jakie informacje powinien zawierać wypis po porodzie?

2014-04-09 17:37

Wypis ze szpitala po porodzie to ważna chwila dla każdej mamy - to właśnie wtedy otrzymujemy książeczkę zdrowia dziecka oraz dowiadujemy się, jakie szczepienia będziemy musieli wykonać. Sprawdźcie, jakie informacje powinien zawierać wypis ze szpitala po porodzie!

Wypis ze szpitala
Autor: thinkstockphotos.com Wypis ze szpitala zawiera informacje na temat porodu, czasu jego trwania, stanu zdrowia matki i dziecka.

Spis treści

  1. Informacje na temat porodu
  2. Książeczka zdrowia dziecka
  3. Bilans zdrowia dziecka
  4. Rozwiąż test i sprawdź kim jest dla Ciebie dziecko?

Każda mama nie może doczekać się momentu, w którym będzie mogła zabrać swoje dziecko do domu. Wypis ze szpitala po porodzie jest jednak ważny z innego powodu: to właśnie wtedy otrzymujemy wszystkie informacje na temat zdrowia dziecka. Jakie to są dane?

Sprawdź rownież >> Kalendarz rozwoju dziecka

Informacje na temat porodu

Wypis ze szpitala zawiera wszystkie informacje na temat przebiegu porodu, czasu jego trwania, stanu zdrowia matki i dziecka. Znajdują się tam również dane o wszystkich badaniach, które wykonano dziecku w szpitalu, np. o badaniach przesiewowych w kierunku niedoczynności tarczycy, mukowiscydozy oraz fenyloketonurii, które zwykle wykonuje się noworodkom, oraz zalecenia dotyczące pielęgnacji dziecka (np. dotyczące podawania konkretnych witamin).

Książeczka zdrowia dziecka

To bardzo ważny dokument, który otrzymujemy przy wypisie ze szpitala. W książeczce zdrowia dziecka znajdują się informacje na temat stanu zdrowia noworodka, przebiegu okresu noworodkowego oraz zalecanych szczepień. W niej również odnotowywane będą przebyte choroby, pobyty w szpitalu czy kolejne bilanse zdrowia. Z książeczką zdrowia dziecka będziemy musieli się stawiać na każdą wizytę u lekarza i każde szczepienie.

Bilans zdrowia dziecka

Czym jest bilans zdrowia dziecka? Jak często należy je wykonywać? Jakie badania musi przejść dziecko w ramach bilansu zdrowia? Czy bilans zdrowia dziecka jest obowiązkowy? Dlaczego warto przestrzegać terminów i przychodzić z dzieckiem do lekarza? Na te i inne pytania odpowiada pediatra.

Rozwiąż test i sprawdź kim jest dla Ciebie dziecko?

Nasi Partnerzy polecają