MAMA PRACUJĄCA zdalnie. ZOBACZ jakie zawody możesz wykonywać bez wychodzenia z domu

2013-09-02 13:58

Dla kogo jest zdalna praca? Choć wiele mam chce wrócić po urodzeniu dziecka do pracy, nie zawsze mają taką możliwość. Czasem powodem jest brak pracy, czasem wynika to z faktu, że nie mają z kim zostawić małego dziecka. W obu tych przypadkach, najlepszym rozwiązaniem staje się wykonywanie przez mamę pracy zdalnej.

mama pracujace zdalnie
Autor: _photos.com

Praca zdalna to coraz bardziej popularna forma zatrudnienia. Co oznacza praca zdalna? To po prostu praca wykonywana w domu – w dogodnej dla siebie chwili i okolicznościach. Osoby pracującej w tym trybie nie dotyczą sztywne godziny pracy, bo to one ustalają sobie swój własny harmonogram zajęć. Wykonywanie pracy zdalnej może wiązać się z normalnym zatrudnieniem, może też być formą samozatrudnienia.  Istnieje wiele zawodów, w których można się realizować z dala od biura, we własnym domu. Oto najpopularniejsze przykłady zdalnej pracy.
Tłumaczka – to jeden z najpopularniejszych zawodów, które nie obligują do pracy w biurze. Jedyne narzędzie jakie jest potrzebne tłumaczowi to komputer i połączenie z siecią. Umożliwia to kontakt z klientem i pisanie tłumaczeń. Można być tłumaczem zatrudnionym przez firmę i wówczas realizować nadane zlecenia. Można być również wolnym strzelcem i samodzielnie wyszukiwać sobie pracę np. ogłaszając się w Internecie.
Dziennikarka – copywriterka – ta praca również nie wymaga chodzenia do biura. Z roku na rok robi się coraz większe zapotrzebowanie na tzw. dziennikarzy internetowych, którzy są w stanie nie tylko pisać artykuły dla portali, ale również tworzyć teksty na potrzeby stron internetowych czy kampanii reklamowych. Jeśli oprócz lekkiego pióra, cechuje nas duża kreatywność – warto wykorzystać ten potencjał w branży reklamowej jako copywriter.
Właścicielka sklepu internetowego – e-commerce to dziedzina, która ciągle się rozwija i jest bardzo opłacalna. Założenie sklepu internetowego nie wymaga takich nakładów finansowych jak stworzenie normalnego sklepu, jest też o wiele łatwiejsze. Najważniejsze w e-sklepach jest dobranie odpowiedniego asortymentu, najlepiej takiego, na którego jest duży popyt, a na rynku niezbyt duża konkurencja.
Graficzka, projektantka, architektka – to zawody wymagające skrupulatności i precyzji, w których najistotniejszy jest efekt końcowy. To z niego rozlicza się pracująca osoba. Do wykonywania pracy zdalnej w tych branżach potrzeba umiejętności i dobrej znajomości specyfiki tego zawodu. To wysoko wyspecjalizowane zawody, w których jest miejsce tylko dla profesjonalistów. W przypadku tego zawodu, warto mieć własną stronę internetową z portfolio, które będzie najlepszą reklamą naszych dokonań.
Informatyczka – Tworzenie stron internetowych, programowanie to czynności, które można wykonać z domu. Osiągnięcie wiedzy i zdobycie doświadczenia na tym gruncie może wynikać z samodzielnej nauki, bez konieczności kończenia kursów czy szkoleń. Do wykonywania tego zawodu potrzeba jedynie odpowiedniego sprzętu komputerowego, co sprawia, że taką pracę można wykonywać niemal wszędzie. To, co dobrze wróży temu zawodowi jest to, że coraz więcej firm woli współpracować z informatykami zdalnymi, którym nie muszą dzięki temu tworzyć miejsca pracy.
Księgowa – Do wykonywania tego zawodu niezbędne są odpowiednie uprawnienia. Dzięki nim można otworzyć własne biuro rachunkowe i  przez ogłoszenia nabywać klientów. Można również nawiązać współpracę z jedną dużą firmą, która zleci prowadzenie księgowości. W każdym przypadku wykonywanie zawodu księgowej jest korzystne także dlatego, że zazwyczaj współpraca z klientami jest długoterminowa co zapewnia bezpieczeństwo finansowe przez dłuższy czas.
Hand made – coraz popularniejsze wśród mam staje się rękodzieło. Dużo kobiet odkrywa swoje ukryte talenty i w ramach np. realizowania pasji:  szyje, haftuje, rzeźbi lub maluje. Produkty rękodzielnicze są coraz bardziej doceniane, więc jest to dobra prognoza dla osób, które zamierzają się tym zająć. Zarobek na handmade wynika ze sprzedaży własnych produktów, więc nie jest to pewne i stałe źródło dochodu. Niemniej potrafi być bardzo opłacalne, o czym świadczą coraz bardziej znane np. młode polskie marki odzieżowe.