Odchudzamy kosmetyczkę noworodka. Ekspertka podaje 3 produkty, które warto mieć

2023-11-13 14:09 Tekst sponsorowany

Pielęgnacja skóry malucha stanowić może sporą zagadkę dla świeżo upieczonych rodziców. Do tego, nie da się ukryć, że wszelkie kwestie związane z przewijaniem czy kąpielami są na początku rodzicielstwa stresujące. Specjalnie dla was pod lupę bierzemy opiekę nad skórą niemowląt. Pomaga nam ekspert pielęgnacji Ziaja, Natalia Grzywińska.

Pielęgnacja niemowląt pod lupą. Co sądzą o niej rodzice, a co ekspert?
Autor: Plac Zabaw/ odc. 5 Pielęgnacja niemowląt pod lupą. Co sądzą o niej rodzice, a co ekspert?

Bycie rodzicem niemowlaka potrafi przyprawić o zawrót głowy. Do przyswojenia jest tyle informacji, że czasami ciężko się w tym wszystkim połapać. A wiadomo przecież, że nie chcemy eksperymentować na własnym dziecku.

Specjalnie dla rodziców najmłodszych dzieci zebraliśmy ważne rzeczy, które warto wiedzieć o opiece nad skórą noworodków i niemowląt. Odpowiadamy na wszystkie pytania, które mogą budzić wasze wątpliwości. Na jakie składniki aktywne w kosmetykach zwracać uwagę? Kiedy istotne są emolienty, składniki nawilżające, a kiedy te łagodzące? Czy dla kosmetyków dziecięcych najważniejszy jest naturalny skład o którym tak wiele się teraz mówi?

Pielęgnacja skóry niemowląt i małych dzieci pod lupą – Plac Zabaw, odc. 5

3 produkty, które warto mieć w kosmetyczce niemowlaka

Postaramy się też „odchudzić” niemowlęcą kosmetyczkę, wybierając tylko najpotrzebniejsze produkty. Wiadomo przecież, że półki sklepowe z rzeczami dla niemowląt aż się uginają. Jak więc nie przesadzić i wybrać tylko to, czego nie będziemy żałować? Ten temat z ogromną starannością rozwija nasza ekspertka. Wybrała ona 3 produkty, które warto mieć ze sobą już na porodówce. 

"Skóra niemowlaka nie produkuje tyle sebum, co dorosłego"

Na koniec – wisienka na torcie. Rozmawiamy o częstotliwości kąpieli niemowląt. Trzeba robić to codziennie w ramach rutyny, którą cenią maluchy? A może lepiej nie przesadzać z kąpielami?

Wszystkiego dowiecie się z kolejnego odcinka Placu Zabaw do oglądania którego serdecznie was zapraszamy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza