In vitro

Stymulacja owulacji to jedna z podstawowych procedur stosowanych w leczeniu niepłodności. Rodzi wiele pytań u kobiet, które pragną zajść w ciążę. Kiedy stymulacja owulacji jest niezbędna, jak przebiega i jakie może powodować skutki uboczne – rozmawiamy na ten temat z doktorem Jarosławem Niemoczyńskim z warszawskiej kliniki InviMed.
65-letnia Niemka Annegret Raunigk ominęła prawo i spodziewa się swoich kolejnych dzieci dzięki zabiegowi in vitro. Do tej pory doczekała się już trzynaściorga synów i córek.
Wyjaśniamy, jak przebiega zabieg in vitro, kto może z tej metody skorzystać i komu przysługuje refundacja zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego. Choć wciąż nie ma w Polsce ustawy o in vitro, wiele się zmienia: coraz więcej osób akceptuje tę metodę leczenia niepłodności, jest ona coraz bardziej skuteczna i bardziej bezpieczna niż kiedyś.
Ustawa o in vitro na razie jest w trakcie przygotowywania, ale już wzbudza spore kontrowersje. Jakie zapisy znalazły się w projekcie? Co reguluje ustawa o in vitro? Sprawdźcie.
In vitro za i przeciw: zapłodnienie pozaustrojowe jest w Polsce drażliwym tematem, którego ocena zależy od światopoglądu i przekonań etycznych. Ze względu na konserwatywne poglądy wiele Polaków jest przeciwnych sztucznemu zapłodnieniu, a ostatnia pomyłka przy in vitro w Policach z wszczepieniem błędnych zarodków, tylko pogłębiła ich przekonania. Co o zamienianiu zarodków mówią przepisy? Sprawdź in vitro za i przeciw.
Odkąd Program Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego ruszył, minęło już półtora roku. Do tej pory z leczenia skorzystało 10 500 par. To szansa dla tych osób, które ze względów finansowych nie mogą sobie pozwolić na leczenie niepłodności. Nowy rok, to nowe szanse. Kliniki otrzymają nowe środki na leczenie niepłodności. Sprawdź, czy i wy macie szansę na refundację in vitro.
W katowickiej Klinice Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum przez 24 godziny można obserwować rozwój zarodków do in vitro. Specjaliści wykonują im 300 zdjęć na dobę, aby zwiększyć szanse na powodzenie zabiegu in vitro. Rozwój zarodków śledzą na... iPadach.
In vitro jest metodą, która daje bezdzietnym parom nadzieję na posiadanie potomstwa. Okazuje się, że być może niedługo stworzy też szansę na... zaprojektowanie dziecka.
Małgorzata Rozenek urodziła dwóch synów dzięki in vitro. Teraz ponoć marzy o córeczce. Czy podda się kolejnemu zabiegowi in vitro?
Inseminacja to prostsza i tańsza metoda leczenia niepłodności niż in vitro. Zabieg polega na wprowadzeniu poprzez specjalny cewnik plemników od razu w macicy. Jeśli inseminacja zawiedzie, po niej wykonuje się tylko in vitro.
Leczenie niepłodności to pełen wyzwań proces. O tym jak bohaterowie programu poradzili sobie w tych pełnych niepewności chwilach, widzowie dowiedzą się oglądając „In vitro – 9 miesięcy później”. Kamery odwiedzają zarówno pary, których walka o zajście w ciążę zakończyła się sukcesem, jak i te, które mimo zawodu nadal nie ustają w wysiłkach o upragnione dziecko. Oto sylwetki par z programu. Poznaj ich historię.
Dziewięć miesięcy temu, na antenie TLC, miał swoją premierę również "In vitro. Czekając na dziecko", pierwszy polski program dokumentalny poświęcony tematyce sztucznego zapłodnienia. Teraz zapraszamy na drugą odsłonę serii, w której widzowie poznają dalsze losy wyjątkowych par borykających się z problemem niepłodności.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza