Niepłodność

Dlaczego nie mogę zajść w ciążę? – takie pytanie zadaje sobie wiele par bezskutecznie starających się o dziecko. Odpowiedź na nie wcale nie jest prosta, ponieważ na płodność mogą mieć wpływ bardzo różne czynniki. Dowiedz się, jakie są najczęstsze przyczyny problemów z zajściem w ciążę.
Uczulenie na spermę to nie tylko bardzo uciążliwy problem, ale i bardzo wstydliwy. Ponieważ odbiera komfort i przyjemność z seksu, może być jedną z przeszkód stojących na drodze do poczęcia dziecka. Czy istnieją skuteczne metody leczenia tej dolegliwości? Czu uczulenie na spermę oznacza brak nadziei na urodzenie dziecka?
Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników wydało oświadczenie, w którym zaleca odwołanie nowych i wstrzymanie istniejących zabiegów wspomagających sztuczne zapłodnienie. Oznacza to, że zabiegi in vitro mogą być przez jakiś czas niemożliwe.
In vitro w dzisiejszych czasach to coraz bardziej popularna metoda. In vitro budzi wiele kontrowersji, ale dla rodziców dzieci poczętych metodą in vitro, to jedyna szansa na posiadanie potomstwa.
Niepłodność wtórna to problem, który dotyczy wielu par. Macie już dziecko i bezskutecznie staracie się o kolejne? Niepłodność wtórna to niemożność poczęcia dziecka mimo wcześniejszej ciąży. Tyle definicja. Diagnoza najczęściej zaskakuje partnerów, na szczęście w większości wypadków chorobę tę można leczyć.
Dlaczego nie mogę zajść w ciążę? Jakie mogą być przyczyny niepłodności? To pytanie zadaje sobie każda kobieta, która bezskutecznie stara się z partnerem o dziecko. Niestety, na pytanie jak szybko zajść w ciążę, nie ma jednej odpowiedzi. Czynników, które utrudniają zajście w ciążę, jest bardzo wiele. Dowiedz się, jakie są problemy z zajściem w ciążę i jakie mogą być przyczyny niepłodności.
Toksoplazmoza w ciąży może być groźna dla dziecka i stanowić nawet przyczynę poronienia. Przyczyną toksoplazmozy w ciąży może być wiele czynników. Zakażenia można jednak uniknąć. Przeczytaj albo posłuchaj, a dowiesz się, co to jest toksoplazmoza, co ją wywołuje, jak uniknąć choroby w ciąży, w jaki sposób przebiega leczenie oraz dowiedz się, jak interpretować wyniki badań pod kątem toksoplazmozy w ciąży.
Niepłodność małżeńska to problem współczesny. Szacuje się, że dotyka on już około 20 procent par na świecie, a w Polsce blisko 14 procent. Jakie są przyczyny niepłodności małżeńskiej i czy da się ją wyleczyć?
Dawcy nasienia mają pomagać mężczyznom, którzy sami nie mogą zostać ojcami i ich partnerkom doczekać się potomstwa. Sami również mają z tego powodu korzyści, ale stawia im się też niemało wymagań. Poznaj 5 faktów, których nie wiedziałaś o dawcach nasienia.
Choroby jąder - rak jądra, skręt jądra, zapalenie jąder -  mogą prowadzić nie tylko do zmniejszenia jakości nasienia, ale również do bezpłodności u mężczyzn. Warto podejmować działania, które pomogają zapobiegac chorobom jąder i niepłodności.
ICSI to skrót od angielskiej nazwy (Intracytoplasmic Sperm Injection) mikroiniekcji plemnika do komórki jajowej. To jedna z procedur in vitro, która może pomóc parom, w których przyczyną kłopotów z zajściem w ciążę jest męska bezpłodność. Na czym dokładnie polega metoda ICSI i czy każdy może z niej skorzystać?
Przyczyny niepłodności u mężczyzn są różne, ale jej zdiagnozowanie (np. podczas badania nasienia) jest łatwiejsze, mniej bolesnie i tańsze niż  niepłodności kobiety. Niepłodność męska to problem niemal połowy par, które bezskutecznie starają się o dziecko. Dlatego, jeśli nie możecie zajść w ciążę, to oboje powinniście zostać przebadani przez specjalistów.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20