Starania o dziecko: o czym trzeba pamiętać podczas planowania ciąży? [5 PORAD]

2014-08-18 14:49

Podczas starania się o dziecko nie wolno zapominać o... sobie. Często kobiety, skupione na planowaniu ciąży zaniedbują siebie i partnera. Zobaczcie, co robić, żeby nie zaniedbywać swojego związku i czerpać jak najwięcej przyjemności z okresu starania o dziecko!

Planowanie ciąży
Autor: materiały prasowe Planując ciążę, pamiętaj o sobie i swoich potrzebach. Zafunduj sobie wizytę u kosmetyczki lub w SPA, a czas oczekiwania na dziecko stanie się dla ciebie przyjemnością!

Spis treści

  1. Planowanie ciąży: zadbaj o swoją skórę
  2. Planowanie ciąży: pamiętaj o depilacji
  3. Planowanie ciąży: pamiętaj o włosach
  4. Planowanie ciąży: wzmacniaj paznokcie
  5. Planowanie ciąży: zwróć uwagę na dietę!

Planowanie ciąży to dla kobiet bardzo stresujący okres. Liczą dni, mierzą temperaturę, sprawdzają gęstość śluzu, czytają artykuły o momentach, w których są największe szanse na zajście w ciążę. Często nie zdają sobie sprawy, że mogą w ten sposób uzyskać przeciwny efekt i... utrudnić sobie starania o dziecko. Zobaczcie, o jakich 5 rzeczach trzeba pamiętać, aby czas starania o dziecko był czasem nieustannej przyjemności!

>> STARANIA O DZIECKO: co jeść, by zwiększyć swoje SZANSE NA POCZĘCIE?

Planowanie ciąży: zadbaj o swoją skórę

Jeśli planujesz ciążę, musisz do tego podejść bez stresu. Pomyśl sobie, że to jedyny taki czas w twoim życiu i zrób wszystko, aby był piękny. Zacznij od zafundowania swojej skórze odrobiny przyjemności - w końcu wkrótce twój organizm będzie się zmagał z ogromnym wysiłkiem, jakim jest ciąża.

Wybierz się do kosmetyczki, regularnie urządzaj domowe SPA, wklepuj maseczki i kremy. Za te wszystkie zabiegi podziękujesz, kiedy w ciąży będziesz cieszyć się gładką i jędrną skórą!

Najbardziej skutecznym i najlepszym rozwiązaniem w tym okresie jest postawienie na nawilżanie i odżywianie skóry. Warto ją również dotlenić, stosując popularne zabiegi ozonoterapii. Dzięki systematycznej pielęgnacji skóra będzie gładka i promienna, a ty po prostu piękna! Zanim się obejrzysz, zauważy to twój partner.

>> Dlaczego nie mogę zajść w ciążę? Może za bardzo tego chcesz?!

Planowanie ciąży: pamiętaj o depilacji

To bardzo ważny element pielęgnacji ciała. Wydepilowana skóra łatwiej wchłania składniki odżywcze zawarte w kremach i balsamach, piękniej wygląda oraz... działa jak afrodyzjak.

Na rynku istnieje wiele produktów do depilacji, m.in. kremy, plastry z woskiem, tradycyjne depilatory i depilator laserowy. Jeśli dysponujesz obecnie większą ilością gotówki, postaw na depilację laserową, np. zakup urządzenia do depilacji światłem Philips Lumea. Po wykonaniu 5 zabiegów (w domu i bez żadnego bólu!) włoski przestaną odrastać, a ty będziesz wykonywała depilację 1 lub maksymalnie 2 razy w roku. To bardzo ważne dla każdej przyszłej mamy - dzięki depilacji laserowej przez całą ciążę będziesz cieszyła się gładką i piękną skórą!

>> STARANIA O DZIECKO: kiedy bliscy naciskają, abyście w nowym roku zostali rodzicami!

Depilacja laserowa
Autor: materiały prasowe

Planowanie ciąży: pamiętaj o włosach

Nawilżanie i odżywianie włosów powinno stać się obowiązkowym zabiegiem pielęgnacyjnym dla każdej przyszłej ciężarnej. Planując ciążę, trzeba zadbać o ich kondycję, aby zminimalizować ryzyko wypadania włosów po porodzie. Stosowanie masek, ampułek i wcierek nie sprawi jednak, że po narodzinach dziecka włosy w ogóle nie będą wypadać. Na burzę hormonalną nie mamy wpływu, a to ona odpowiada za problemy z czupryną. Można jednak poprawić kondycję włosów i sprawić, że będą lśniące, miękkie i bujne - a to już jest dużo, bo piękne włosy to kolejny afrodyzjak!

>> Ciąża zaplanowana to ciąża udana. Na co zwrócić uwagę przy planowaniu ciąży

Planowanie ciąży: wzmacniaj paznokcie

W czasie planowania ciąży warto wzmocnić płytkę paznokciową i uodpornić ją na złamania. Poza odżywkami i olejkami do skórek, powinno się stosować również odpowiednie suplementy diety. Musi jednak dobrać je lekarz, aby nie przyniosły szkody dzieciątku, które przecież w każdej chwili może zacząć się w nas rozwijać. Warto wykonać sobie również manicure hybrydowy, który wzmocni płytkę i zabezpieczy ją przed uszkodzeniami.

Planowanie ciąży: zwróć uwagę na dietę!

To jeden z ważniejszych punktów. Zgrabne, smukłe i jędrne ciało jest nie tylko gotowe na wydanie na świat dziecka, ale zwyczajnie seksowne. Jeśli będziesz o siebie dbała, była aktywna fizycznie i zdrowo się odżywiała, zaczniesz promienieć, co szybko dostrzeże twoja druga połówka. Jak się domyślasz, znakomicie wpłynie to na wasz związek.

Planując ciążę, zwróć uwagę na zawartość w swojej diecie owoców i warzyw, ryb, zdrowych tłuszczy i produktów pełnoziarnistych. Wyeliminuj wszelkie używki, fast-foody i żywność wysoko przetworzoną, które nie przyniosą nic dobrego tobie i twojemu dziecku. Zrezygnuj również ze słodkich napojów, kawy i czarnej herbaty. Zamiast tego sięgaj po wodę z cytryną i zieloną herbatę.

>> Planowanie ciąży? 7 wskazówek, jak przygotować się do ciąży

Kiedy się kochać, żeby zajść w ciążę?