PŁEĆ DZIECKA: sposoby na poczęcie chłopca

2013-05-31 2:36

Jest kilka metod planowania płci dziecka. Te najbardziej skuteczne są niestety drogie i trudno dostępne. Możesz wypróbować tanie i dostępne dla każdego metody na planowanie płci dziecka. Ale uwaga – ich skuteczność nie jest potwierdzona naukowo. Jakie są sposoby na poczęcie chłopca?

Czy można wybrać płeć dziecka
Autor: photos.com

Skuteczne sposoby na planowanie płci dziecka stosuje się tylko wtedy, gdy wiadomo, że dziecko o określonej płci będzie obciążone chorobą genetyczną, dotykającą tylko jedną płeć (np. hemofilia, na którą cierpią tylko mężczyźni). Naturalne metody planowania płci dziecka bywają niestety zawodne. Planując dziecko, musisz założyć, że może urodzić się zarówno chłopiec, jak i dziewczynka. Ale jeśli chcesz zwiększyć szanse na urodzenie chłopca, możesz wypróbować te metody – praktycznie nic nie kosztują. Oto sposoby na poczęcie chłopca.

Planowanie płci dziecka: chłopiec

  • metoda dietetyczna: przyszli rodzice na 6 tygodni przed poczęciem powinni jeść dużo produktów bogatych w sód i potas (mięso, ryby, ryż, potrawy słone, pomidory, ziemniaki). Unikaj nabiału, orzechów, czekolady, pełnoziarnistego pieczywa.
  • metoda owulacyjna: chodzi o to, by odbyć stosunek w precyzyjnie wyznaczonym momencie cyklu – jak najbliżej owulacji (w ciągu kilku godzin przed owulacją lub po). Wtedy plemniki męskie mają największe szanse dotrzeć do komórki jajowej, ponieważ są szybsze od żeńskich (za to szybciej giną, więc trzeba się spieszyć).
Jak zaplanować płeć dziecka?
www.dlarodzinki.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza