Olej z wiesiołka a ciąża. Zobacz, dlaczego warto stosować wiesiołek, planując ciążę

Olej z wiesiołka
Autor: thinkstockphotos.com Olej z wiesiołka wpływa na prawidłową jakość i ilość śluzu szyjkowego.

Olej z wiesiołka ma zbawienny wpływ na organizm kobiety. Nie tylko poprawia stan włosów, skóry i paznokci, ale również wspomaga płodność, łagodzi objawy PMS i stany zapalne. Jak się okazuje, spożywanie olejku z wiesiołka może znacząco pomóc w zajściu w ciążę!

Olej z wiesiołka doceniały nasze babcie - i jak zwykle miały rację. Dziś nie trzeba już się zmuszać do picia oleju z wiesiołka (co nie jest zbyt przyjemne), można go łykać w postaci tabletek lub kapsułek. Dlaczego warto to robić?

Czytaj:

Sprawdź, jakie zioła pomagają zajść w ciążę. Znasz je!

Czy planując ciążę, trzeba jeść tłuszcze?

Jak działa olejek z wiesiołka?

Olej z wiesiołka zawiera kwasy tłuszczowe z grupy Omega-6, m.in. kwas linolowy oraz gamma-linolowy. Pod wpływem procesów biochemicznych, do których dochodzi w naszym organizmie, kwasy te zaczynają działać i znakomicie regulować pracę organizmu.

Kwasy Omega-6 mają zbawienny wpływ na skórę, leczą więc rozmaite alergie, egzemy, łojotok, trądzik czy łuszczycę oraz spowalniają proces starzenia.

Kwasy Omega-6 regulują również przepływ krwi w żyłach, co jest szczególnie istotne dla osób, które są obciążone genetycznie żylakami. Można je stosować jako profilaktykę przed miażdżycą, ponieważ obniżają poziom cholesterolu we krwi.

I jakby mało było tych zalet, olej z wiesiołka wspomaga płodność i ułatwia zajście w ciążę!

Czytaj:

Dni płodne - Wypróbuj kalkulator dni płodnych

Superważne kwasy Omega-3 w ciąży

Olej z wiesiołka a płodność

Olej z wiesiołka znacząco wspomaga prawidłową pracę układu rozrodczego. Wpływa przede wszystkim na ilość i jakość śluzu szyjkowego, który nie tylko umożliwia plemnikom odpowiednie przemieszczanie się, ale również je odżywia. Łagodzi także stany zapalne w pochwie, dzięki czemu zwiększa szanse na zapłodnienie.

Dziś wiele kobiet ma problem z prawidłową jakością lub ilością śluzu szyjkowego. To skutek powszechnie stosowanych terapii hormonalnych, które mogą się nawet przyczynić do zaniku śluzu. Olejek z wiesiołka odbudowuje go i pozwala dbać o to, aby był właściwej jakości.

Czytaj:

5 rzeczy, o których trzeba pamiętać, starając się o dziecko

Jak obliczyć dni płodne?

Jak stosować olej z wiesiołka?

Olej z wiesiołka może wywoływać mikroskurcze macicy, dlatego przyjmuje się, że trzeba go przyjmować etapami. Zaczynamy w pierwszym dniu cyklu (czyli w momencie wystąpienia miesiączki) i zażywamy aż do owulacji.

W momencie wkroczenia w drugą fazę cyklu, czyli po owulacji, odstawiamy olej z wiesiołka i zaczynamy go przyjmować ponownie dopiero w czasie wystąpienia miesiączki.

Dlaczego nie wolno przyjmować oleju z wiesiołka przez cały czas? Ponieważ jeśli w czasie owulacji dojdzie do zapłodnienia, olej z wiesiołka może wywołać mikroskurcze macicy, a te z kolei poronienie.

Wystarczy więc dokładnie obserwować swój cykl, aby bezpiecznie korzystać z dobroczynnych właściwości olejku z wiesiołka.

Czytaj: Olej lniany, olej rzepakowy, olej kokosowy - w ciąży wybieraj zdrowe tłuszcze!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE