21-letnia kobieta w ciąży zasłabła na ulicy. Choć pomogli jej przechodnie, doszło do tragedii

2023-02-06 12:08

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności nagłej śmierci młodej kobiety w ciąży i jej dziecka w Osieku nad Notecią. 21-latka zasłabła na ulicy. Przechodnie natychmiast zabrali ją do najbliższego ośrodka zdrowia. Mimo szybkiej interwencji lekarskiej jej stan z minuty na minutę dramatycznie się pogarszał.

21-letnia kobieta w ciąży zasłabła na ulicy. Nie udało się uratować jej i dziecka
Autor: Getty images 21-letnia kobieta w ciąży zasłabła na ulicy. Nie udało się uratować jej i dziecka

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 9 rano na ulicach Osieka nad Notecią (pow. Pilski).

Ciąża nie chroni przed rakiem

21-latka zasłabła na ulicy. Zmarła w przychodni

- Wstępne ustalenia wskazują, że 21-letnia kobieta znajdująca się w 25. tygodniu ciąży zasłabła na ulicy. Z pomocą przechodniów trafiła do ośrodka zdrowia. Tam wykonane zostały kobiecie badania, jednak jej stan się pogarszał. W trybie pilnym na miejsce zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. W trakcie udzielania pomocy doszło u kobiety do zatrzymania czynności życiowych. Niestety pomimo prowadzonej akcji ratunkowej u dziecka również stwierdzono brak oznak życiowych - powiedział w rozmowie z Eską Piła st sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji.

Lekarze jeszcze przez jakiś czas prowadzili akcję ratunkową z uwagi na dziecko, ale nie przyniosła ona żadnych rezultatów.

Sekcja zwłok wyjaśni przyczynę tragedii

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Chocieży. Ciała kobiety i jej dziecka zostały zabezpieczone do sekcji zwłok. Jak poinformował Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prowadzone są działania w celu ustalenia, dlaczego kobieta zmarła i czy opieka nad nią sprawowana była prawidłowo z zachowaniem wszystkich procedur. W sobotę miała zostać przeprowadzona sekcja zwłok. Jej wstępne wyniki mają być poznane w poniedziałek.

- Wtedy prawdopodobnie będziemy mogli powiedzieć coś więcej o możliwej przyczynie zgonu – zadeklarował Łukasz Wawrzyniak.

Wiadomo, że Zespół Ratownictwa Medycznego poprosił o pomoc strażaków, ponieważ w trakcie prowadzonych działań medycznych kończył im się tlen. W mediach społecznościowych pojawił się wpis, który sugerował, że śmierć 21-latki mogła być wynikiem błędu medycznego. Odpowiedzi na wszystkie pytania, które pojawiły się w sprawie, będą teraz szukać śledczy.

"Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że młoda kobieta miała problemy z sercem. Osierociła kilkuletniego synka" - napisał "Głos Wielkopolski".

Przeczytaj także: Lekarze zalecali jej aborcję. Zaryzykowała i urodziła zdrowe dziecko. Jak dziś wygląda jej córeczka?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza