"Ale jesteś wielka", "Czekasz na bliźniaki?". Ta mama otwarcie mówi o #bodyshamingu w ciąży

2022-07-07 11:35

Coraz więcej kobiet mówi o tym głośno: "Bolą nas wasze komentarze odnośnie naszego wyglądu w ciąży". Często mówi się dziś o #bodyshamingu i widać, że społeczeństwo zaczyna nabierać wrażliwości w tym temacie. Gdy jednak chodzi o ciążę, wciąż mamy łatwość w ocenianiu. Tak jakby brzuch ciążowy nie był częścią kobiety i komentowanie jego wyglądu nie mogłoby sprawić nikomu przykrości. A tak nie jest!

bodyshaming w ciąży
Autor: Instagram/ @eliana.rodriguez__ Brzuszek tej mamy jest duży. Codziennie doświadcza bodyshamingu.

Eliana Rodriguez to kolejna mama, która podzieliła się w internecie swoimi doświadczeniami w kwestii komentarzy dotyczących jej ciążowego brzucha. Ciężarne w większości ludzi budzą pozytywne uczucia i być może dlatego ośmielamy się w rozmowach odnosić do ich wyglądu. Czasami ma to być wyraz podziwu, innym razem współczucia.

Jedno jest pewne, mało która przyszła mama chce tego słuchać, bo choć intencje mogą nie być złe, to wygląd, mimo ciąży, jest tematem wrażliwym i należy swoje spostrzeżenia zachować dla siebie.

Przeczytaj: Przestańcie komentować nasze brzuchy i wygląd w ciąży

Czym jest rozejście się mięśni brzucha po ciąży i jak sobie z tym radzić? M jak mama

Zobacz: "Jestem otyłą ciężarną". Możesz czuć się dobrze i wyglądać pięknie, ale to nadal ciąża podwyższonego ryzyka

"Jesteś wielka", "To musi chyba boleć...", "Oczekujesz bliźniąt?", "Sprawdzałaś, czy nie ma tam jeszcze jednego dziecka?" - to tylko kilka, wymienionych przez influencerkę, "życzliwych" komentarzy. Choć kobieta zwraca uwagę odbiorców na takie zachowania, część z nich nie rozumie aluzji i dalej komentuje jej brzuch, tym razem w internecie.

  • O mój Boże, tam jest tylko jedno dziecko?
  • Nie rozumiem, jak tak może wyglądać brzuszek z tylko jednym dzieckiem. To tak, jakby nie miała ŻADNYCH mięśni brzucha, które mogłyby utrzymać ciężar dziecka.
  • Ojeju, ile jest tam dzieci?

Elena oczekiwała tylko jednego dziecka - synka. To była jej druga ciąża. Szczęśliwa rodzina jest już w komplecie. 

Dowiedz się: Ile kilogramów stracisz wraz z porodem? Położna wyjaśnia, ile "waży" sama ciąża

A wy, doświadczyłyście #bodyshamingu w ciąży? Czy może komentarze co do wyglądu ciążowego brzucha nie robiły na was wrażenia?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza