Białystok: 14-miesięczne dziecko połknęło bombkę. Matkę gnającą do szpitala, zatrzymała policja

2022-12-06 10:10

Zaczął się sezon kolejnych zagrożeń dla małych dzieci. W okresie świątecznym wyciągamy ozdoby i gadżety, które maluchom wydają się bardzo atrakcyjne. Świecą się, są kolorowe, mogą jednak stanowić spore ryzyko skaleczeń, zadławień i innych wypadków. Do jednego z takich doszło w Białymstoku. 14-miesięcznych chłopiec połknął bombkę, a jego mama rozpoczęła dramatyczną walkę z czasem.

Wypadek dziecko
Autor: Getty Images Mama gnała po buspasie z synkiem który połknął bombkę.

O zdarzeniu poinformował portal tvn24.pl. 30-letnia kobieta, jadąca ze znaczną prędkością po buspasie w Białymstoku, została zatrzymana przez funkcjonariuszy z policyjnej grupy SPEED. Okazało się, że była ona mamą, a w samochodzie wiozła 14-miesięcznego synka, który połknął bombkę. Mundurowi postanowili pomóc kobiecie w przetransportowaniu go do szpitala. 

Sprawdź: Niemowlę się zadławiło. Mama zachowała zimną krew i w kilku krokach uratowała mu życie [WIDEO]

Widok z koła na Bydgoskim Jarmarku Świątecznym

Dowiedz się: 5-latek zadławił się pinezką i trafił pod respirator. Rodzice musieli podjąć dramatyczną decyzję

Policja przetransportowała chłopca do szpitala

Zgodnie z relacjami policjantów, młoda mama była w szoku i roztrzęsiona gnała autem po buspasie, by jak najszybciej dowieźć syna na pogotowie

- Decyzja w takich sytuacja może być tylko jedna. Policjanci rozpoczęli pilotaż do szpitala. Używając świateł uprzywilejowania umożliwili szybki i bezpieczny dojazd potrzebującym natychmiastowej pomocy - czytamy w relacji na stronie internetowej podlaskiej policji.

Mundurowi dowieźli mamę i chłopca prosto na pogotowie. Chłopiec natychmiast trafił pod opiekę lekarzy. Jego stan zdrowia nie jest jeszcze znany. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza