Chcieli sprawdzić, jak boli okres. Wystarczyła minuta: "Przepraszam wszystkie kobiety"

2023-04-11 13:18

Statystyki mówią, że niektóre kobiety mają tak silny ból menstruacyjny, że muszą z tego powodu wziąć zwolnienie z pracy. Dla wielu mężczyzn to zupełnie niezrozumiałe. Dlatego jedna z marek leków przeciwbólowych zafundowała niedowiarkom kilkuminutowe sesje ze stymulatorem bólu miesiączkowego. Chcecie wiedzieć, jak to się skończyło?

Mężczyźni wreszcie zrozumieli, dlaczego kobiety biorą z tego powodu zwolnienie: wystarczyło kilka minut z symulatorem bólu miesiączkowego symulatorem bólu miesiączkowego
Autor: screen TikTok@getsomedays Mężczyźni wreszcie zrozumieli, dlaczego kobiety biorą z tego powodu zwolnienie: wystarczyło kilka minut z symulatorem bólu miesiączkowego symulatorem bólu miesiączkowego

Statystyki pokazują, że przeciętna kobieta bierze średnio 9 dni zwolnienia w roku z powodu bólu miesiączkowego. Dla niektórych pań ból okresowy jest tak uciążliwy, że muszą zostać w domu, a nawet gdy idą do pracy, to nie mogą się na niej skupić. Nawet 80 procent kobiet twierdzi, że nie są wówczas produktywne.

To poważny problem, ale dużo gorszy jest brak zrozumienia ich otoczenia, zwłaszcza partnerów czy szefów, którzy nie rozumieją, jak z powodu miesiączki, można brać zwolnienie?

Napij się wody...

Wiele kobiet pisze, że gdy skarżą się na ból brzucha, słyszą: "Napij się wody" albo "Uśmiechnij się, co jesteś taka skrzywiona?". Aby pomóc mężczyznom zrozumieć, czym jest ból menstruacyjny, jedna z kanadyjskich firm produkujących leki przeciwbólowe zakupiła symulator bólu miesiączkowego i zaproponowała chętnym "twardzielom" kilkuminutowe sesje z podłączonymi do brzucha elektrodami.

Symulator bólu okresowego to urządzenie, które dzięki specjalnym elektrodom wysyła napięcie do mięśni, powodując skurcze przypominające te, które odczuwane są w czasie menstruacji. Urządzenie, które wykorzystano w czasie akcji zaproponowanej przez firmę, miało kilka poziomów bólu: poziom 10. i wyższy imituje ból okresowy u kobiety z endometriozą (zwykle silniejszy), poziom 5. - średni ból menstruacyjny.

Czytaj również: Mama wypróbowała symulator porodu. Mężczyźni nie wytrzymują do końca, a to "jak bóle miesiączkowe"...

Gdy boli brzuch, a miesiączki nie ma. Co znaczą bóle menstruacyjne bez okresu?

Sesja z symulatorem bólu miesiączkowego

W internecie pojawiło się kilka filmów nakręconych podczas nietypowych testów symulatora, w których wzięli udział głównie mężczyźni, ale również panie, które chciały sprawdzić, czy symulator naprawdę przypomina dyskomfort wywołany okresem.   

Część mężczyzn patrzących na kobiety podpięte do urządzenia działającego na poziomie 10. i swobodnie rozmawiające, pytało czy symulator w ogóle jest włączony? - Jestem do tego przyzwyczajona - śmieje się jedna z kobiet na filmie.

Inny film, nagrany przez parę młodych ludzi, pokazuje różnice w odczuwaniu bólu. Kobieta oceniła poziom 7. jako łagodny skurcz, podczas gdy jej partner powiedział, że skurcz na poziomie 8. to taki, po którym zadzwoniłby natychmiast do pracy prosząc o dzień wolny.

Wstydzą się, że boli

Szef firmy, która urządziła testy symulatora, powiedział, że efekt akcji przekroczył jego oczekiwania. – To było trochę szokujące, ile współczucia zobaczyłem na twarzach mężczyzn – powiedział Lux Perry w wywiadzie dla CTV's Your Morning.

Obserwacje pokazują, że od 50 do 84% kobiet, które miesiączkują, twierdzi, że odczuwa ból i skurcze, a ponad 90% kobiet zgłasza inne skutki uboczne: wymioty, wzdęcia i bóle głowy. Czasem wstyd im się przyznać, że mają okres i kłamią wymyślając inny powód, dla którego nie przychodzą do pracy.

Kalkulator miesiączkowy

Chcesz wiedzieć w której fazie cyklu miesiączkowego jesteś? Oblicz swoje dni płodne, bezpłodne i okres.

Krok 1/2

Wybierz średnią długość cyklu:

Miesiączka w ciąży. Czy to możliwe?