Bydgoszcz: 5-letni chłopiec porzucony na placu zabaw. Musiała interweniować policja

2022-05-09 12:53

Samotnego 5-latka z Ukrainy odnaleźli bydgoscy policjanci. Z nagrań monitoringu wynikało, że został on przyprowadzony na plac przez kobietę i pozostawiony tam bez opieki.

Bydgoszcz: 5-letni chłopiec porzucony na placu zabaw.
Autor: Getty images Bydgoszcz: 5-letni chłopiec porzucony na placu zabaw.

Do zdarzenia doszło 5 maja na placu zabaw przy ul. Bulwary w Bydgoszczy. Około godziny 18.00 osamotnionego chłopczyka zobaczyli policjanci. Mundurowi ustalili, że chłopiec ma 5 lat i ma na imię Vadim. Ich uwagę przykuło to, że dziecko nie miało obuwia.

Polecamy: 7-latek z Siedlec "zgubił mamę". Pamiętał tylko jej imię i piętro, na którym mieszka

Uchodźcy z Ukrainy zdają maturę w Polsce

Policjanci zaopiekowali się chłopcem i rozpoczęli poszukiwania jego opiekunów. Zaapelowali też o pomoc w odnalezieniu opiekunów dziecka:

“Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście zwracają się z prośbą o pomoc w ustaleniu rodziców bądź opiekunów 5-latka, którego wczoraj (5 maja) pozostawiono na placu zabaw. Wszyscy, którzy rozpoznają chłopca, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o jego opiekunach, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.”

W sprawę zaangażowały się lokalne media.

Przeczytaj także: Zgubić dziecko? To może przydarzyć się każdemu. Tę jedną rzecz musisz zrobić natychmiast, gdy się zorientujesz

Po chłopca zgłosili się dziadkowie

Po nagłośnieniu medialnym sprawy, po chłopca zgłosili się jego dziadkowie. Policja dla dobra postępowania nie podała żadnych szczegółowych informacji na ten temat. Trwają czynności wyjaśniające całe zdarzenie.

Polecamy: W jednej chwili stracił żonę i 3-miesięczną córeczkę. Jurij przeżył, bo wyszedł po jedzenie