Był gnębiony, zniszczono mu rower. Wzruszające zakończenie historii 9-letniego Alana ze spektrum

2023-11-14 15:43

To, co spotkało 9-letniego Alana z Chorzowa, który ma spektrum autyzmu, było bulwersujące. Na początku listopada, do sieci trafiła seria filmików, na których chłopiec był gnębiony przez grupę nastolatków kierowaną przez 14-letnią dziewczynę. Sprawa trafiła na policję, a historia chłopca poruszyła serca wielu osób.

Wsparcie internautów dla autystycznego Alana z Chorzowa wzrusza
Autor: Getty Images/ Instagram screenshot Wsparcie internautów dla autystycznego Alana z Chorzowa wzrusza

"Kocham was, jestem wdzięczny za wasze serca" - mówi Alan na filmiku opublikowanym przez Filipa Chajzera. Już na samym początku afery, dziennikarz wyszedł z inicjatywą, by wspólnie okazać chłopcu solidarność i sprawić mu nowy rower. Poprzedni został bowiem zniszczony w jednym z ataków nastoletnich gnębicieli. 

Sprawa nastolatków gnębiących 9-latka w spektrum autyzmu została zgłoszona przez dyrekcję na policję. Problem bada również wydział edukacji Urzędu Miasta Chorzów. Nie wiadomo jeszcze, jakie konsekwencje poniosą oprawcy. Na szczęście do Alana dotarło już mnóstwo wsparcia. 

Dowiedz się: Boisz się, że to zachowanie malca to objaw autyzmu? Zobacz, kiedy możesz spać spokojnie

Gadaj Zdrów: Justyna o swoim autyzmie: "Wiedziałam, że jest jakaś przyczyna tego, że inaczej funkcjonuję"

Inicjatywa wsparcia dla Alana

Na kilku krótkich filmikach opublikowanych na platformie X widać, jak nastolatkowie szydzą z chłopca, podduszają go, ubliżają mu i zmuszają np. do klękania. Na jednym z nich, mimo rozpaczy chłopca, niszczą mu rower. 

Sprawa Alana bardzo poruszyła między innymi znanego dziennikarza, Filipa Chajzera. Tak pisał on na swoim Instagramie tydzień temu.

„Bardzo chciałbym przekazać mu nowy rower, bardzo chciałbym, żebyśmy dali mu wsparcie. Dzieje się tyle zła. Myślę, że te pogubione dzieciaki, które zadają na nagraniu ból i cierpienie widząc nasze zaangażowanie zrozumieją co zrobili. Jesteście ze mną?” - zaapelował.

Obietnicy dotrzymał, a do 9-latka właśnie trafił nowy rower. Chajzer opublikował filmik, na którym pełen radości Alan odpakowuje rower, a potem wypróbowuje go na placu zabaw.

"Alan z Chorzowa jest super facetem i zasługuje na to co najlepsze !!! Przede wszystkim na SZACUNEK, ale z nowego roweru też jest chyba zadowolony. Halo Chorzów - dbajcie tam o niego, to taki fajny uśmiechnięty chłopiec" - podpisał swój filmik dziennikarz.

Internauci mają więcej pomysłów

Pod jego postem pojawiło się dużo pomysłów na inne gesty wsparcia wobec autystycznego chłopca.

"Super dzieciak! Filip, a ja bym chciała wiedzieć, kiedy ten chłopak ma urodziny? Mieszkam niedaleko, a zajmuję się robieniem tortów i chciałabym zrobić mu najpiękniejszy, wymarzony tort!" - napisała jedna z internautek w komentarzu. 

O tym ile radości dało chłopcu wsparcie, które otrzymał świadczą same jego słowa. "Lubię was, kocham was. Jestem wdzięczny za wasze serca miłe" - powiedział Alan na nagraniu Filipa Chajzera. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza