Chciała pokazać mężowi, jak wygląda życie w ostatnich tygodniach ciąży. Efektami pochwaliła się w sieci

2022-12-29 11:38

Niezwykły test sprawnościowy zaliczył przyszły tata. Pomysłowa żona postanowiła pokazać mu, jak wygląda jej funkcjonowanie w ostatnich tygodniach ciąży. Przyczepiła do brzucha męża piłkę lekarską i kazała mu wykonać kilka najprostszy codziennych czynności. Zobacz, jak poradził sobie mężczyzna ze wstawaniem z łóżka czy z prowadzeniem auta.

brzuch ciążowy
Autor: Getty images/screen fb@shawn Chciała pokazać mężowi, jak wygląda jej życie w ostatnich tygodniach ciąży. Zobaczcie, jakiego sposoby użyła

Życie kobiety w ostatnim trymestrze ciąży jest jak bieg z przeszkodami połączony z dźwiganiem ciężarów i zapasami. Marzymy o tym, żeby wreszcie urodzić i... żeby nasz partner przekonał się o tym, jak to jest dźwigać przed sobą kilkukilogramowy "pakunek"!

Ta ogromna chęć pokazania mężowi, jak trudny jest los kobiety w ostatnich tygodniach ciąży, u pewnej pomysłowej ciężarnej zaowocowała serią zabawnych filmików, które udostępniła na swoim profilu. 

Mama o nicku @Shawn za pomocą folii spożywczej przyczepiła mężowi do brzucha piłkę lekarska i poleciła, aby wykonał kilka codziennych czynności. Nie żadne szorowanie podłóg czy naprawa przeciekającego zlewu - nie! Kobieta poprosiła męża, aby zawiązał sobie buty, założył spodnie, wstał z łóżka i wsiadł za kierownicę.

Ponieważ trafiła na faceta z poczuciem humoru, to na filmikach oboje zaśmiewają się do łez z jego męskiej nieporadności. Zobaczcie, jak poradził sobie przyszły tata z ciążowym brzuchem.

Ciążowe wyzwania - poczuj jak to jest

Na pierwszym filmiku przyszła mama tłumaczy mężowi, że chce, aby ten poczuł, jak to jest chodzić cały czas z dużym brzuchem, dlatego przyczepi mu piłkę lekarską, która waży mniej więcej tyle, co jej dziecko, wody płodowe itd.

Wbrew pozorom, to doskonała atrapa, która naprawdę odzwierciedla ciążę - widać to np. po sposobie chodzenia, który natychmiast zmienia się - chłopak zaczyna iść z szeroko rozstawionymi nogami i plecami przechylonymi do tylu, aby utrzymać środek ciężkości. Przy schylaniu się, gdy piłka zaczyna uciskać jego narządy wewnętrzne, mężczyźnie odbija się powietrze - dokładnie tak samo działa na układ pokarmowy kobiety jej coraz większa macica. 

Czytaj również: Trik ze znikającym ciążowym brzuchem podbija TikToka. Czy nie szkodzi dziecku?

Co może cię zaskoczyć w 3 trymestrze ciąży?

Wiązanie butów i kierowanie autem - jak ona to robi?

Gdy mężczyzna ma już "ciążowy brzuszek", żona po prostu rzuca mu pod nogi pluszową zabawkę i prosi, aby podniósł. Wreszcie daj mu radę, jak powinna w takiej sytuacji zachować się kobieta w ciąży - nie schyla się, lecz kuca. Filmik możesz zobaczyć tutaj

Lekarska piłka zamiast brzucha
Autor: screen/fb@shawn

Szkolenie trwa nadal. Druga część wyzwania przyszłej mamy dla męża, to położenie się do łóżka i wstanie z niego. W tym zadaniu również pomocna jest podpowiedź żony, która demonstruje swój sposób na podniesienie się z pościeli. Zwróćcie uwagę, że jej metoda zmniejsza silne napinanie się brzucha podczas zmiany pozycji z leżącej na siedząca. Filmik możesz zobaczyć tutaj.

Wstawanie z łóżka nie jest proste
Autor: screen/fb@shawn

Kolejne zadanie to zakładanie spodni i wiązanie adidasów, aż wreszcie chłopak siada za kierownicą wysokiej i wygodnej terenówki. Lepiej nie myśleć, co zrobiłby, gdyby musiał kierować zwykłym niskim samochodem osobowym.  

Jak myślicie, czy biedny mąż doceni trudy ciąży? Jakie jeszcze wyzwania byście mu przygotowały? 

Jak zawiązać buty z dużym brzuchem?
Autor: screen/fb@shawn