Chcieli nagrać pierwszy kroczek córeczki. Nie tak miało się to skończyć

2023-03-14 11:45

Pierwszy kroczek to długo wyczekiwany moment. Rodzice często pragną upamiętnić te chwile na lata. Udostępniony w mediach społecznościowych film pokazuje, że nie zawsze jesteśmy gotowi na to, co za chwilę ma się wydarzyć.

Pierwszy kroczek dziecka
Autor: Getti Images/ Instagram/@kidsgettinghurt Chcieli nagrać pierwszy kroczek córeczki. Nie tak miało się to skończyć

Pierwszy kroczek to nie lada wydarzenie nie tylko w życiu dziecka, ale także całej rodziny. Kiedy maluch zaczyna już stabilnie siadać, raczkować i wstaje przy kanapie, rodzice często zadają sobie pytanie „Kiedy dziecko zacznie chodzić?”. Tu niestety nie ma jednej odpowiedzi. Pewne jest jednak, że każdy rodzic bardzo chciałby mieć nagranie z tego pierwszego wykonanego kroku. Kiedy czują, że maluch jest gotowy, ustawiają aparat i…

W filmie udostępnionym na Instagramie @kidsgettinghurt możemy zobaczyć, że nie zawsze wszystko idzie po myśli dorosłych.

Zobacz także: Skończył rok i jeszcze nie chodzi? Zamiast panikować, zwróć uwagę na te zdolności

Rozwój dziecka w 1. roku życia

Kiedy dziecko zaczyna chodzić?

Nauka chodzenia to bardzo długi proces. Maluch musi pokonać kolejne etapy rozwoju, nim dzielnie wyprostuje swoją sylwetkę, złapie równowagę ciała i będzie czuł, że naprawdę jest gotowy wykonać ten pierwszy krok w swoim życiu.

Warto również podkreślić, że dzieci zaczynają chodzić w różnym wieku. U niektórych może to być 9. miesiąc życia, a u innych 15. Najczęściej dzieci nabywają tę zdolność w okolicach pierwszych urodzin lub niedługo po nich.

"Myślałem, że pójdziesz"

Nagranie pierwszych kroków dziecka to marzenie większości rodziców. Nie jest to jednak takie proste, bo malucha trzeba przecież w tym czasie asekurować, bacznie obserwować i złapać w razie potrzeby.

Rodzice z tego nagrania byli jednak tak zaaferowani tą chwilą i tak pewni, że ich mała córeczka ruszy przed siebie i zrobi chociaż ten jeden krok, że na to, co nadeszło, w ogóle nie byli przygotowani.

Na nagraniu możemy zobaczyć dumnego tatę, który podtrzymuje swoją małą córeczkę i siedzącą naprzeciwko niego mamę. Kobieta siedzi z wyciągniętymi rękami, gotowa, aż jej dziecko do niej podejdzie.

Kiedy jednak tata puszcza córkę, ta wydaje się w ogóle nieprzygotowana do tego, na co z takim utęsknieniem czekają rodzice. Zamiast złapać równowagę i zrobić pierwszy kroczek, po prostu leci do przodu i upada na buzię.

Rodzice się tego w ogóle nie spodziewali i nie zdążyli złapać malucha, jednak chwilę po upadku tata od razu wziął córkę w ramiona i ją uspokajał.

Myślałem, że pójdziesz. Myślałem, że zaczniesz chodzić

- mówi, przytulając do siebie dziewczynkę.

Mama w tym czasie po prostu się śmiała.

„Kiedy i jak myślałeś, że idzie?”

Internauci są zniesmaczeni całą sytuacją. Część zarzuca rodzicom, że zrobili to nagranie tylko dla zwiększenia popularności w mediach społecznościowych. Innych bardzo negatywnie zaskoczyła reakcja mamy dziecka. Dla wielu film nie był wcale śmieszny. Zastanawiali się bardziej, kiedy rodzice zauważyli, że ich dziecko jest gotowe na postawienie tego pierwszego kroku.

„Widać, że to ich pierwsze dziecko. Gdzie, kiedy i jak myślałeś, że pójdzie?” – pyta zdumiona internautka.

„I śmieje się ta nieczuła mama, mój Boże biedne dziecko” – pisze kolejna.

„Płakała. Dosłownie ją zawiodłeś” – podkreśla inna.

„Jak powoli oboje rodzice zareagowali...” – zastanawia się kolejna.

Wśród licznych komentarzy pojawiło się pytanie, dlaczego tata od razu ją puścił. Dla osób, które nawet nie mają dzieci, takie postępowanie było mało racjonalne. W takiej sytuacji powinien trzymać dziewczynkę, aż dobrze złapie równowagę i zacznie robić krok do przodu. Dopiero na końcu, gdy widać, że jest gotowa, pozwolić iść. Wszystko po to, aby uniknąć właśnie takiej sytuacji.

 Czytaj także: Kiedy dziecko powinno zacząć raczkować? Sprawdź, w jakim wieku niemowlęta czworakują

Chodzenie na palcach: co oznacza u dziecka?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza