Ciężarne mieszkanki Wrocławia będą mogły za darmo wypożyczać aparaturę i robić KTG w domu

2021-05-26 12:56

Firma telemedyczna Nestmedic S.A. rozpoczyna współpracę z miastem Wrocław. Ciężarne kobiety zamieszkałe w tym mieście, będą mogły bezpłatnie wypożyczyć system do zdalnego monitorowania dobrostanu płodu – KTG Pregnabit.

Zdalne KTG
Autor: Getty Images

Program pilotażowy potrwa 4 miesiące. W ramach umowy Nestmedic udostępnia KTG Pregnabit do przeprowadzania badania KTG w domu. Urządzenie telemedyczne pozwala na przeprowadzanie badania w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w szpitalu. Usługa dostępna jest 24 h/7

Zapisy KTG są na bieżąco analizowane przez specjalistów Medycznego Centrum Telemonitoringu. Wykwalifikowany personel medyczny jest w stałym kontakcie z pacjentką i w przypadku nieprawidłowości w badaniu wdraża odpowiednie procedury, z wezwaniem karetki włącznie.

O wypożyczenie urządzenia KTG Pregnabit mogą ubiegać się kobiety w ciąży pojedynczej, po ukończeniu 32. tygodnia ciąży. Pierwszeństwo uczestnictwa w programie będą miały kobiety od 36. tygodnia ciąży.

Zobacz także: Badanie KTG. Na czym polega badanie KTG?

Detektor tętna płodu: na czym polega działanie detektora tętna płodu i czy warto go mieć w domu?

materiały prasowe

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza