Czekają nas dni pełne euforii. Zbliża się pełnia kwiatowego księżyca

2024-05-21 15:41

Zbliża się wiosenna, majowa pełnia księżyca. Nie bez przyczyny ten okres w roku nazywa się "kwiatową pełnią", w końcu właśnie wiosną kwitną drzewa i krzewy. Jak się okazuje, wraz z nimi rozkwitnąć możemy i my sami. Astrolodzy zapowiadają bowiem entuzjastyczny okres dla wielu osób.

„Kwiatowy księżyc” już za chwilę
Autor: Getty Images „Kwiatowy księżyc” już za chwilę

Majowa pełnia księżyca zbliża się wielkimi krokami. Zdaniem osób interesujących się astrologią, już na kilka dni przed pełnią, wrażliwsze osoby mogą odczuwać jej skutki. Tym razem jednak zapowiadane są same pozytywy. Komu "kwiatowa pełnia" przysłuży się najbardziej?

Zobacz: Pobłażliwa jak Bliźnięta, czy wymagająca jak Panna? Zobacz, jaką jesteś mamą według zodiaku

Horoskop. Co mówi o tobie znak zodiaku?

Kiedy przypada pełnia księżyca w maju 2024?

W trakcie miesięcznego cyklu księżyc zmienia swoje fazy - od zupełnego nowiu po całkowitą pełnię. Cykl ten trwa 29 i pół dnia, a więc w każdym miesiącu pełnia przypada inaczej, zarówno pod kątem dnia, jak i godziny punktu kulminacyjnego pełni. Wielu ekspertów z dziedziny badania położenia ciał niebieskich i ich wpływu na człowieka twierdzi, że pełnia to w gruncie rzeczy nie jeden a kilka dni. 

Już w środę, 22 maja, księżyc będzie widoczny w 99 proc., a w kolejnych dniach, 23 i 24 maja w 100 proc. Z kolei w sobotę, 25 maja nagle go ubędzie i pozostanie widoczny w 96 proc.

Właśnie w te 4 dni najmocniej będziemy odczuwać wpływ "kwiatowego księżyca".

Co czeka nas w trakcie pełni księżyca w maju 2024?

Tegoroczna pełnia "kwiatowego księżyca" wypadająca w znaku Strzelca ma nam przynieść same korzyści. To czas pełen pozytywnej energii, dobrej zabawy, spojrzenia na wszystko łaskawszym okiem. Ten okres u wielu osób będzie tętnił życiem i optymizmem. To czas, w którym łatwiej będzie wyjść z przedłużającego się złego nastroju, czy negatywnego nastawienia.

Co ciekawsze, w tym czasie Słońce ma ustawić się w jednej linii z Wenus i Jowiszem, co spotęguje wewnętrzną inspirację i determinację u wielu osób. Łatwiej więc będzie wejść nam w pozytywny stan. Co lepsze, Wenus będzie w tym czasie w znaku Bliźniąt, co ma ponoć przekuć pozytywny okres w bardzo zalotną, a zarazem romantyczną atmosferę, sprzyjającą uczuciom. Związki, które były w kryzysie mają szansę z nich wyjść, a te osoby, które poszukują drugiej połówki, mają idealne warunki, by ją odnaleźć.

Czy to nie brzmi pięknie?

Przeczytaj: Dzieci spod tych znaków zodiaku są najbardziej pewne siebie. Czy jest wśród nich twoje?