Znak zodiaku Strzelec. Charakterystyka znaku zodiaku

2021-11-18 16:17

Osoby urodzone pod znakiem Strzelca charakteryzuje niegasnący temperament oraz umiłowaniem do przygód i zabawy. W życiu zawodowym stawiają na rozwój ciągle poszerzając swoje umiejętności. Jaka jest charakterystyka znaku zodiaku Strzelec?

Strzelec
Autor: Getty Images Charakterystyka znaku zodiaku - Strzelec

Spis treści:

  1. Od kiedy znak zodiaku Strzelec
  2. Charakterystyka znaku zodiaku Strzelec
  3. Cechy charakteru Strzelca
  4. Kompetencje społeczne Strzelca
  5. Strzelec w pracy
  6. Dziecko spod znaku Strzelca
  7. Kobieta Strzelec
  8. Mężczyzna Strzelec
  9. Kamienie dla zodiakalnych Strzelców

Od kiedy znak zodiaku Strzelec

Osoby spod znaku zodiaku Strzelca urodziły się pomiędzy 22 listopada a 21 grudnia.

Charakterystyka znaku zodiaku Strzelec

Osobami urodzonymi pod znakiem zodiaku Strzelca opiekuje się Jowisz, planeta nauki i rozwoju, ale też optymistycznego podejścia do życia, sprawia, że Strzelec to człowiek pogodny, z poczuciem humoru, który lubi poszerzać swoje horyzonty - doskonalić umiejętności i poznawać nowe. Jak te cechy pomagają mu na co dzień?

Znak zodiaku a charakter dziecka - Strzelec

Cechy charakteru Strzelca

Może się wydawać, że osoba spod tego znaku traktuje życie jak swoistą zabawę, nie podchodzi do niego zbyt poważnie. Kolejne problemy są dla niej tylko chwilową przeszkodą, taką, którą na pewno szybko pokona. Po prostu nasycony optymizmem Strzelec nie wierzy, żeby świat chciał go skrzywdzić.

Za bardzo lubi życie, żeby przejmować się drobiazgami, więc każda niepomyślność jest dla niego chwilowa. Zawsze ma nadzieję, że za zakrętem czeka na niego coś wspaniałego. Boi się jedynie nudy.

Ciągle pędzi do przodu jak… strzała. Nie tylko się bawi, ale też uczy. Traktując zresztą naukę jako formę rozrywki, poszerza wiedzę teoretyczną i zdobywa nowe umiejętności.

Nadmiar temperamentu rozładowuje w podróżach i aktywności fizycznej. Jego energia życiowa nie wygasa wraz z wiekiem. Strzelce pozostają aktywne bardzo długo i z niechęcią przechodzą na emeryturę.

Żądne wiedzy i ciekawe świata Strzelce realizują się w różnych zawodach. Wśród sławnych ludzi spod tego znaku znajdują się takie postacie, jak: Tina Turner, Jimi Hendrix, Brad Pitt, Maria Callas, Woody Allen, Steven Spielberg, Józef Piłsudski czy Winston Churchill.

Kompetencje społeczne Strzelca

Pogodny Strzelec lubi towarzystwo innych ludzi, a ludzie lubią jego. Z łatwością nawiązuje kontakty, zyskuje sympatię otoczenia. Dlaczego nie? Jest spontaniczny, dowcipny, sypie anegdotami jak z rękawa, nie panoszy się i nie wynosi nad innych, wręcz przeciwnie, potrafi śmiać się z samego siebie.

Mając miękkie serce, Strzelec z wrażliwością reaguje na krzywdę innych. Chętnie i zupełnie bezinteresownie im pomaga. Udziela się społecznie, chce uszczęśliwiać cały świat. Kocha naturę, lubi zwierzęta, potrafi się nimi cierpliwie, jak na niego, opiekować.

Trzeba przyznać, że w swojej drodze przez życie Strzelec nigdy nie idzie na skróty. Obca jest mu dwulicowość i zakłamanie. Jest szczery aż do bólu, nawet wobec bliskich sobie osób, co nie zawsze jest przyjemne.

Czasami tylko u Strzelca spontaniczność przemienia się w lekkomyślność, a optymizm w hurraoptymizm, więc bywa, że trzeba go lekko utemperować. A ponieważ szybko się nudzi, płeć przeciwna, która liczy na jego dłuższe zainteresowanie, musi wykazać się wobec niego/niej cierpliwością.

Czytaj: Znak zodiaku Baran. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Byk. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Bliźnięta. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Rak. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Lew. Charakterystyka znaku zodiaku

Czy rozpoznasz znak zodiaku po dacie urodzin?

Pytanie 1 z 12
10 września urodziny obchodzi

Strzelec w pracy

Nie chodzi o to, że Strzelce są leniuchami. Wręcz przeciwnie, jeśli coś lubią, robią to z przekonaniem. Jednak praca nie jest dla nich celem samym w sobie, nie interesuje też ich robienie kariery. Zresztą niezbyt cierpliwe Strzelce nie lubią być ograniczane, nudzą się, jeśli wpadają w jakiś kierat, więc nie dla nich korporacja i nadgodziny.

Praca liczy się głównie ze względu na płacę. Czyli na to, co można uzyskać w zamian. Zresztą do pieniędzy mają szczęście, tyle tylko, że długo ich przy sobie nie utrzymują.

Dziecko spod znaku Strzelca

Iskierka. Szaleje i rozrabia na całego, a mimo to w nocy nie może zasnąć i domaga się kolejnych bajek. Dorośli mogą liczyć przy nim na wiele niespodzianek, bo nigdy nie wiadomo, na jaki pomysł wpadnie, poznając świat. I lepiej, żeby dysponowali dużą dawką energii, bo trudno im będzie za takim maluchem nadążyć. I to nie tylko fizycznie.

Przeczytaj: Znak zodiaku dziecka - jak wpływa na jego charakter?

Ciekawy wszystkiego mały Strzelec zadaje tysiąc pytań na godzinę, interesuje go wszystko. Wśród dzieci cieszy się dużą popularnością, nie tylko dlatego, że ma dobre serduszko i chętnie podzieli się z innymi zabawką lub ciastkami. Przede wszystkim dlatego, że potrafi wymyślać świetne zabawy i tym imponuje nawet starszym od siebie dzieciom.

W latach szkolnych zyskuje miano zdolnego, ale leniwego. Zamiast się uczyć, woli… czytać książki. Na szczęście dzieci spod znaku zodiaku Strzelca są inteligentne, więc przynajmniej wykazują się w tych przedmiotach, które sobie upodobały.

Kobieta Strzelec

Żądna wrażeń, szuka ich wszędzie. Nie lubi stagnacji, nudy. Zawsze otoczona jest ludźmi, którzy doceniają jej poczucie humoru i bezkonfliktowość. Ludzie ją lubią, ona lubi ich. Zawsze widzi w nich tylko dobre strony. Często w ich ocenie popełnia błędy, niestety zdarza się jej to również w relacjach damsko-męskich.

Duża dawka energii sprawia, że pani Strzelec świetnie godzi życie zawodowe z rodzinnym. Nie wiadomo, jak się jej to udaje, bo bywa roztargniona i nie zawsze kończy rozpoczęte sprawy.

Przeczytaj też: Znak zodiaku a macierzyństwo - jaką matką jesteś?

Szuka tego jedynego, ale nie jest przesadnie sentymentalna. Jest tolerancyjna wobec innych, więc oczekuje, że oni, a przede wszystkim ta najważniejsza osoba, odwdzięczą się jej również zrozumieniem.

Być może taki okaże się mężczyzna spod znaku Barana, Wodnika lub Wagi.

Czytaj: Znak zodiaku Panna. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Waga. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Skorpion. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Koziorożec. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Wodnik. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Ryby. Charakterystyka znaku zodiaku

Mężczyzna Strzelec

Bywa bardzo zmienny. Raz nadaje na wysokich tonach, by potem mieć okropnego doła. Jednak ogólnie jest optymistą, pragnącym czerpać z życia jak najwięcej. Jest smakoszem, ma wyczucie stylu. Lubi poznawać ludzi, szczególnie kobiety. Największe szanse będzie miała taka, która utrzyma jego tempo życia i nie będzie go ograniczać.

W relacjach z kobietami szybko podejmuje decyzje. Przekonany, że znalazł wielką miłość, wyznaje ją już po tygodniu znajomości. Niestety równie szybko znika z horyzontu, jeśli znajdzie nowy obiekt zainteresowania. Największe szanse mają u niego kobiety spod znaku Barana, Bliźniąt i Wagi.

Kamienie dla zodiakalnych Strzelców

Szczęśliwy kamień: opal, turkus, lapisSzczęśliwy kolor: ciemna zieleń, fiolet, błękity

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza