4 najdziwniejsze gadżety dla maluchów, które podbijają sieć. Hit czy kit?

2022-07-20 14:19

Coraz to nowsze, modne gadżety podbijają TikToka i Instagrama. Rodzice od zawsze próbują sobie ułatwić zadania przy maluszku. Stąd dawna popularność kojców, czy chodzików, które teraz jednak są krytykowane. Bez części gadżetów dziś już nie wyobrażamy sobie życia, jak bez specjalnych kapeluszy do mycia głowy, czy leżaczków do kąpieli noworodka. Czy nowe trendy mają szansę zapisać się w życiu rodziców na równie długo?

gadżety dla niemowląt
Autor: Getty Images Czy te gadżety dla niemowląt zyskają szerszą popularność?

Część modnych gadżetów odchodzi szybko w zapomnienie. Inne zostają z nami na dłużej. Co teraz jest najmodniejszym, ułatwiającym życie rodzica przedmiotem? Dla mam, które lubią testować nowości wyszukałyśmy kilka nowinek, które wyglądają interesująco. 

Sporo internautek jest nimi zachywycona i poleca innym mamom. Reszta pozostaje sceptyczna i wylicza wady, albo niebezpieczeństwo pewnych pomysłów. Nam najbardziej spodobał się jeden z nich. Nie niesie za sobą żadnego ryzyka, a wygląda, jak prawdziwe odkrycie i zbawienie, zwłaszcza dla umęczonych ciągłym  odkurzaniem i wycieraniem po dziecku matek. 

Zobacz też: 10 gadżetów z apteki, które musisz mieć

Czym jest modelowy talerz żywieniowy dla dzieci w wieku 1-3 lata?

Dowiedz się: 6 gadżetów i akcesoriów dla wcześniaka, które warto mieć

Odkurzacz do noska dla niemowląt

To alternatywa dla znanych od lat nakładek do odkurzacza. Jest o tyle lepsza, że można zabrać ją wszędzie. Poza tym działa o wiele ciszej więc może być dobrym rozwiązaniem dla rodziców tych dzieci, których hałas odkurzacza zwyczajnie stresuje. 

Zdania mam na temat tych urządzeń są podzielone. Część jest zachwycona, inne mówią, że to nie działa tak, jak tradycyjna wersja aspiratora do noska

Frezarka do paznokci dla niemowląt

Tu zachwyconych jest znacznie więcej mam niż przy temacie odkurzacza do nosa. Frezarka podobno w ogóle nie niesie za sobą ryzyka skaleczeń, czy zbyt mocnego obcięcia paznokci. Do tego ma nakładki dostosowane do wieku, nadające się nawet dla najmłodszych bobasów. Część mam deklaruje, że sama korzysta z nakładki dla najstarszych dzieci. 

Szczoteczka do zębów 360 stopni

Ta szczoteczka ma sprawić, że mycie dziecięcych ząbków będzie dokładniejsze, bo dotrze głębiej niż dziecięca rączka i obczyści zęby ze wszystkich stron. Ma też sprzyjać samodzielności, bo poprzez łatwość w użyciu i atrakcyjne kształty, dzieci chętniej z niej korzystają.

Miseczka - piłka

To zdecydowanie nasz faworyt, który chętnie wypróbujemy. Miseczka z rączkami dookoła osi obraca się we wszystkie strony, a dzieci nie mają możliwości nic z niej wylać, ani wysypać. To wygląda genialnie. Za tym gadżetem przemawia też fakt, że z pewnością nie wyrządzimy dziecku żadnej krzywdy próbując sobie ułatwić życie. To zdecydowanie nasz numer jeden na tej liście.