Dobre wiadomości z Łodzi. Czworaczki z Tomaszowa Mazowieckiego wychodzą ze szpitala

2023-03-30 11:18

Michalina, Aleksander, Tymoteusz i Dominika to czworaczki, które kilka tygodni temu przyszły na świat w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Najmniejszy z całej czwórki Tymoteusz ważył zaledwie 770 gramów. W środę pierwsza dwójka opuściła oddział neonatologii i wróciła z rodzicami do domu.

Dobre wiadomości z Łodzi. Czworaczki z Tomaszowa Mazowieckiego wychodzą ze szpitala
Autor: Screen Polsat News Dobre wiadomości z Łodzi. Czworaczki z Tomaszowa Mazowieckiego wychodzą ze szpitala

Czworaczki urodziły się 31 stycznia w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Przyszły na świat jako wcześniaki w 30. tygodniu ciąży. Dla rodziców dzieci – Igi i Dominika Zubertów z okolic Tomaszowa Mazowieckiego wiadomość o tym, że będą mieli czwórkę maluchów była ogromnym zaskoczeniem. O swoim podwójnym szczęściu dowiedzieli się już w 6 . tygodniu ciąży.

W Gnieźnie urodziły się pięcioraczki

Poród czworaczków w Łodzi. Urodziły się całe i zdrowe

Dzieci przyszły na świat w najlepszym ośrodku medycznym w regionie – w Centrum Zdrowia Matki Polki, które ma doświadczenie w porodach wieloraczków. Jak czytamy w mediach społecznościowych centrum to dziewiąte czworaczki, które przyszły tu na świat. Poprzednie urodziły się dziesięć lat temu.

Przy porodzie asystowało aż 20 medyków. Dzieci szczęśliwie urodziły się zdrowe. Najmniejszy z nich - Tymoteusz - ważył zaledwie 770 gramów.

Przede wszystkim szok, bo jednak czwórka. Jestem drobna, więc dla mnie szok, gdzie one w ogóle się zmieściły. Naprawdę to było takie szczęście, że zdrowe, że uszy, oczy, raczki mają na miejscu

- powiedziała Iga Zubert na antenie Polsat News.

Dwójka z czworaczków wróciła już do domu

W środę 29 marca dwójka z rodzeństwa – Aleksander i Michalina opuściła szpital. Oficjalnie poinformował o tym szpital w swoich mediach społecznościowych.

„Michalina, Aleksander, Tymoteusz i Dominika to czworaczki, które kilka tygodni temu urodziły się w Matce Polce. Dziś do domu wypisaliśmy Michalinę i Aleksandra. Pozostała dwójka musi jeszcze zostać w Klinice Neonatologii, Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka, by przybrać na wadze i nauczyć się jeść. Rodzicom życzymy wytrwałości, a maluchom zdrowia” – czytamy.

Rodzice czworaczków nie kryją swojego zadowolenia.

Jestem bardzo szczęśliwa, że już dzisiaj dwójka dzieci wychodzi do domu i będziemy czekali na pozostałe – powiedziała reporterce TVN24 mama czworaczków.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza