Dorota była w 5. miesiącu ciąży, zmarła w szpitalu. W końcu znamy przyczynę śmierci

2023-05-29 12:41

Pojawiły się nowe informacje w sprawie śmierci 33-latki z Nowego Targu. Rodzina Doroty, która zmarła niespełna tydzień temu w szpitalu wydała oświadczenie. Co było przyczyną śmierci ciężarnej?

Dorota była w 5. miesiącu ciąży, zmarła w szpitalu. W końcu znamy przyczynę śmierci
Autor: Getty Images Dorota była w 5. miesiącu ciąży, zmarła w szpitalu. W końcu znamy przyczynę śmierci

Pani Dorota z Nowego Targu była w piątym miesiącu ciąży. W nocy z 23 na 24 maja zmarła na oddziale patologii ciąży. Jej śmierć wstrząsnęła całą Polską. Rodzina kobiety już następnego dnia zgłosiła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczącego "narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia przez personel szpitala".

Czytaj również: Tragedia w szpitalu w Nowym Targu. Nie żyje 33-latka, była w piątym miesiącu ciąży

Pobyt na oddziale patologii ciąży

Co było przyczyną śmierci 33-letniej Doroty z Nowego Targu?

Pani Dorota trafiła na oddział położniczo-ginekologiczny z powodu przedwczesnego odejścia wód płodowych. Była dopiero w 20. tygodniu ciąży. Jak informuje rodzina zmarłej, pani Dorota nie skarżyła się na inne objawy.

"Zmarła zgłosiła się do szpitala 21 maja 2023 r. w godzinach nocnych z powodu przedwczesnego odpłynięcia wód płodowych, bez innych dolegliwości. W toku hospitalizacji nastąpiło obumarcie płodu. W dniu 24 maja 2023 r. personel medyczny stwierdził istotne pogorszenie stanu zdrowia, a następnie doszło do zgonu pacjentki. Jak nas poinformowano, przyczyną śmierci był wstrząs septyczny z niewydolnością wielonarządową" - napisała w oświadczeniu rodzina.

Czytaj: 38-latka zmarła dzień po porodzie naturalnym.

Powikłania ciąży: jakie choroby wpływają na przebieg ciąży i powodują powikłania ciąży

Rodzina wydała oświadczenie

Pogrążona w rozpaczy rodzina nie chce komentować postępowania personelu medycznego w opiece nad panią Dorotą. Bliscy zmarłej poprosili również o uszanowanie czasu żałoby.

"Ufamy, że ocena ewentualnych nieprawidłowości zostanie dokonana przez odpowiednie organy ścigania. (...) Prosimy o uszanowanie prywatności w tym trudnym dla nas czasie. Śmierć naszej ukochanej Żony, Córki, Siostry, Szwagierki oraz nienarodzonego dziecka jest dla nas ogromną tragedią. Ból i strata, jakiej obecnie doświadczamy, jest nie do opisania, w związku z czym pragniemy spokoju i odpowiedniej zadumy. Nasz apel kierujemy przede wszystkim do mediów" - przekazała rodzina zmarłej w dalszej części oświadczenia.

Pogrzeb pani Doroty zaplanowano na najbliższy wtorek. O godz. 10 odbędzie się msza święta żałobna w kościele św. Brata Alberta w Nowym Targu. O godz. 14 rozpoczną się uroczystości w kościele parafialnym w Proszówkach koło Bochni.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza