38-latka zmarła dzień po porodzie naturalnym. Sprawę bada prokuratura

2023-03-23 14:12

Młoda matka zmarła w dobę po urodzeniu dziecka w szpitalu w Głogowie. Kobieta rodziła naturalnie. Prokuratura ma dwie hipotezy co do przyczyn jej śmierci, ale póki co nie ma wystarczających dowodów, by potwierdzić którąkolwiek z nich.

38-letnia kobieta zmarła dzień po porodzie.
Autor: Getty Images 38-letnia kobieta zmarła dzień po porodzie.

38-latka trafiła do szpitala 18. marca. Niebawem, siłami natury urodziła zdrowe dziecko, jednak jej stan zaczął się pogarszać i następnego dnia zmarła. Prokuratura ma w tej sprawie dwie hipotezy. Jedna z nich, to zażywanie przez matkę narkotyków, druga to możliwe błędy lekarskie. 

Dowiedz się: Piękne, ale szokujące. Tak wygląda poród naturalny na prawdziwych zdjęciach z instagrama

Zakrzepica w ciąży i po porodzie. Kiedy o niej mówimy?

Zobacz: Lekarze uznali dziecko za zmarłe jeszcze w łonie matki. Po porodzie wydarzył się cud

Organizm kobiety był oporny na leki

Z oficjalnych informacji ze strony szpitala wynika, że stan pacjentki pogorszył się niespodziewanie po porodzie naturalnym, a jej organizm nie reagował na podawane leki. 

- U pacjentki po odbytym porodzie siłami natury doszło do gwałtownego pogorszenia się stanu zdrowia. Niezwłocznie została przekazana na oddział intensywnej terapii. Pomimo wszechstronnego działania lekarzy, pomimo zastosowania intensywnego leczenia, doszło do zgonu pacjentki - poinformowała w oświadczeniu rzeczniczka szpitala Ewa Todorov.

38-latka mogła zażywać narkotyki

Prokuratura ma pewne podejrzenia związane między innymi z opornością na terapię zastosowaną przez lekarzy. Właśnie dlatego jednym z podejrzeń śledczych jest zażywanie przez kobietę narkotyków. Jeśli ta hipoteza zostanie wykluczona, możliwy jest też scenariusz o nieumyślnym spowodowaniu zgonu pacjentki.

- Jedno dotyczy narażenia dziecka na niebezpieczeństwo, w związku z tym, że pojawiło się podejrzenie, że matka mogła zażywać narkotyki. Drugie postępowanie jest prowadzone w sprawie doprowadzenia nieumyślnie do zgonu kobiety - przekazała w rozmowie z portalem Lubin, Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidia Tkaczyszyn.

Z policyjnych informacji wynika też, że urodzona kilka dni temu dziewczynka jest trzecim dzieckiem kobiety. Oprócz noworodka, zmarła była też matką dorosłego i rocznego dziecka. Kilkudniowa dziewczynka, decyzją sądu, zostanie przekazana do pieczy zastępczej. 

Dowiedz się: Wykończona porodem matka zasnęła podczas karmienia. Chłopiec zmarł. Rodzina oskarża personel szpitala