Dzieci wreszcie wracają do szkół! Kiedy zostaną otwarte podstawówki i licea?

2021-04-28 11:28

Minister Niedzielski na środowej konferencji zapowiedział powrót dzieci do szkół. To długo oczekiwana i bardzo dobra wiadomość zarówno dla uczniów, jaki ich rodziców. Kiedy zostaną otwarte szkoły?

Dzieci wreszcie wracają do szkół!
Autor: Getty images Kiedy zostaną otwarte szkoły podstawowe i średnie?

Trzecia fala pandemii słabienie. Od 26 kwietnia w 11 województwach o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń wróciły hybrydowo do szkół najmłodsze dzieci. Dziś dowiedzieliśmy się o kolejnych poluzowaniach obostrzeń związanych z COVID-19.  

Na porannej konferencji przedstawiciele rządu zapowiedzieli, że od wtorku, 4 maja, dzieci z klas I-III wrócą do szkół stacjonarnie.

"Mamy jedynie taką wątpliwość, którą już za chwilę będziemy rozstrzygali, czy będzie to w całym kraju, czy kilka regionów będzie miało to nauczanie hybrydowe, ale ono w gruncie rzeczy też oznacza, że dzieciaki z klas I-III wrócą do szkoły" - powiedział dla PAP-u Adam Niedzielski.

Zaznaczył również, że wprowadzone zostaną obowiązkowe zasady dotycząc wietrzenia sal i ich dezynfekowania.

To jednak nie koniec zmian: od 17 maja hybrydowo rozpoczną naukę uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Na 31 maja przewidywany jest powrót do szkół wszystkich uczniów w trybie stacjonarnym. 

Czytaj również: Egzamin ósmoklasisty 2021 - zasady, terminy, harmonogram

Koniec roku szkolnego 2021 - kiedy jest koniec roku 2020/2021

PIMS-TS - powikłanie po COVID-19 przypominające chorobę Kawasaki. Rodzice muszą być czujni

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza