Dzieci wreszcie wracają do szkół! Kiedy zostaną otwarte podstawówki i licea?

2021-04-28 11:28
Dzieci wreszcie wracają do szkół!
Autor: Getty images Kiedy zostaną otwarte szkoły podstawowe i średnie?

Minister Niedzielski na środowej konferencji zapowiedział powrót dzieci do szkół. To długo oczekiwana i bardzo dobra wiadomość zarówno dla uczniów, jaki ich rodziców. Kiedy zostaną otwarte szkoły?

Trzecia fala pandemii słabienie. Od 26 kwietnia w 11 województwach o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń wróciły hybrydowo do szkół najmłodsze dzieci. Dziś dowiedzieliśmy się o kolejnych poluzowaniach obostrzeń związanych z COVID-19.  

Na porannej konferencji przedstawiciele rządu zapowiedzieli, że od wtorku, 4 maja, dzieci z klas I-III wrócą do szkół stacjonarnie.

"Mamy jedynie taką wątpliwość, którą już za chwilę będziemy rozstrzygali, czy będzie to w całym kraju, czy kilka regionów będzie miało to nauczanie hybrydowe, ale ono w gruncie rzeczy też oznacza, że dzieciaki z klas I-III wrócą do szkoły" - powiedział dla PAP-u Adam Niedzielski.

Zaznaczył również, że wprowadzone zostaną obowiązkowe zasady dotycząc wietrzenia sal i ich dezynfekowania.

To jednak nie koniec zmian: od 17 maja hybrydowo rozpoczną naukę uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Na 31 maja przewidywany jest powrót do szkół wszystkich uczniów w trybie stacjonarnym. 

Czytaj również: Egzamin ósmoklasisty 2021 - zasady, terminy, harmonogram

Koniec roku szkolnego 2021 - kiedy jest koniec roku 2020/2021

PIMS-TS - powikłanie po COVID-19 przypominające chorobę Kawasaki. Rodzice muszą być czujni

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE