Dziewczynka połknęła lizaka z patyczkiem. Po kilku miesiącach rozegrał się dramat

2023-05-30 10:08

Kilkuletnia dziewczynka połknęła lizaka razem z patyczkiem. Dziewczynka otarła się o śmierć, ponieważ patyczek utkwił w jej jelicie i po kilku miesiącach doprowadził do przebicia jednej ze ścian.

Kilkulatka połknęła lizaka. Patyczek przebił jej jelito, zagrażając życiu
Autor: Getty Images Kilkulatka połknęła lizaka. Patyczek przebił jej jelito, zagrażając życiu

Kilkuletnia dziewczynka z Aleppo z Syrii zjadła lizaka razem z patyczkiem. Ta zagrażająca życiu sytuacja w jej przypadku skończyła się dobrze, ale historia miała dramatyczny przebieg. Patyczek od lizaka utkwił w tchawicy dziewczynki i utrudniał jej oddychanie. Po kilku minutach łapczywego łapania oddechu, udało się jej go przełknąć, na skutek czego patyk przesunął się wewnątrz układu pokarmowego. Nie był to jednak koniec tej historii.

Patyk od lizaka przebił ścianę jelita

Patyczek utkwił wewnątrz układu pokarmowego i przez kilka miesięcy nie powodował żadnych objawów. Później jednak doprowadził do przebicia ściany jelita. Dziewczynka straciła przytomność, a rodzice szybko przewieźli ją do szpitala.

Lekarze przerazili się, widząc, że dziecko ma zimną skórę. Rodzice jednak zachowali przytomność umysłu i zgłosili im, że córka kilka miesięcy wcześniej połknęła lizaka z patyczkiem. Poinformowali też, że dzień przed utratą przytomności dziewczynka wymiotowała i miała gorączkę.

Lekarze uratowali dziewczynce życie

Badanie USG wykazało, że patyk utkwił w jelicie krętym i tam przebił jego ścianę. To doprowadziło do zagrożenia życia, dlatego lekarze musieli szybko zabrać dziewczynkę na blok operacyjny. Udało im się zareagować w odpowiednim momencie i uratowali życie dziecku. Dziewczynka jeszcze kilkanaście dni spędziła w szpitalu, ale później została wypisana do domu w dobrym stanie.

Jej przypadek został opisany w czasopiśmie medycznym "Journal of Pediatric Surgery Case Reports".

Czytaj: Czy żelki i lizaki witaminowe naprawdę wspierają odporność?