Ekspertka prawa rodzinnego odpowiada na pytania dotyczące rozwodów - zobacz film

2022-09-29 16:43

Rozwód to poważna decyzja, a wątpliwości dotyczących rozstania z partnerem jest bardzo dużo. Na najczęstsze pytania o alimenty i opiekę nad dzieckiem podczas webinaru odpowiadała Karolina Kulikowska-Siewruk, adwokat i Szef Praktyki Prawa Rodzinnego z kancelarii Kopeć&Zaborowski.

Ekspertka prawa rodzinnego odpowiada na pytania dotyczące rozwodów - zobacz film
Autor: redakcja Ekspertka prawa rodzinnego odpowiada na pytania dotyczące rozwodów - zobacz film

Na grupach dla mam pojawia się wiele postów, w których kobiety zadają pytania dotyczące rozwodu. To trudny emocjonalnie temat, a brak wiedzy na temat przepisów, alimentów czy zasad opieki nad dzieckiem, tylko potęguje stres i rozpacz mam.

"Nie mam wyznaczonego terminu rozprawy o rozwód. Ktoś wie, jak długo czeka się na pierwszą wizytę w sądzie?"

"Wniosłam sprawę o rozwód z orzeczeniem o jego winie, ale teraz myślę, czy jest sens? Czy nie jest ważniejszy spokój? Wiem, że to będzie trwać latami, wiele stresu, kłamstw... Co robić?"

"Bardzo się boję pierwszej rozprawy w sądzie. On ma adwokata i to dobrego. Boję się, że odbierze mi dzieci ze złości."

"Rozstałam się z ojcem dziecka. Teraz nagle on chce zabierać syna do siebie, ale ja mu nie ufam. Dziecko ma 9 miesięcy, jest cały czas tylko ze mną, karmiony głównie piersią. Czy mam obowiązek „wydania” dziecka ojcu na cały dzień albo na noc?"

To tylko niektóre z pytań, które zadajecie na grupach, ale tak naprawdę wątpliwości dotyczących rozstania z partnerem jest bardzo dużo. Kobiety biją się rozstania, samotnego macierzyństwa, ale przede wszystkim boją się, że nie poradzą sobie finansowo. Bardzo często traumą jest walka o prawo do opieki nad dzieckiem.

Czytaj również: Minimalne alimenty na dziecko – na jaką kwotę możesz liczyć? Odpowiada Karolina Kulikowska-Siewruk

Webinarze z prawnikiem

Specjalnie z myślą o takich matkach przygotowaliśmy webinar, który oglądać można było w naszym serwisie. Zainteresowanie było tak ogromne, a pytań tak wiele, że prawdopodobnie będziemy kontynuować ten temat na kolejnych webionarach.

Gościem spotkania była Karolina Kulikowska-Siewruk, adwokat i Szef Praktyki Prawa Rodzinnego z kancelarii Kopeć&Zaborowski. Pani Mecenas rozwieje najczęstsze wątpliwości dotyczące alimentów, opieki nad dzieckiem i rozwodu.

Zobaczcie, o czym mówiła nasza ekspertka - fragment webinaru znajdziecie poniżej.

Jak ustala się opiekę nad dzieckiem po rozwodzie?