Ile przedszkoli i szkół funkcjonuje zdalnie? Aktualne dane

2021-10-21 11:11

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało, jak wiele placówek opiekuńczych i oświatowych w całej Polsce obecnie pracuje w trybie zdalnym lub mieszanym. Wszędzie tam, gdzie liczba zakażeń uniemożliwia prowadzenie zajęć, wprowadzane jest nauczanie zdalne.

Ile szkół i przedszkoli pracuje zdalnie?
Autor: Getty images Ile szkół i przedszkoli pracuje zdalnie?

W środę 20 października Ministerstwo Edukacji i Nauki podało, ile szkół aktualnie pracuje w trybie stacjonarnym, a w ilu z nich nauka odbywa się zdalnie. Zgodnie z danymi, otwartych dla uczniów pozostaje 13 747 szkół podstawowych (95,5%), 24 szkoły podstawowe (w całym kraju) przeszły na nauczanie zdalne. Ponadto 617 szkół podstawowych pracuje w trybie mieszanym.

Spośród placówek wychowania przedszkolnego (przedszkoli, punktów przedszkolnych, zespołów wychowania przedszkolnego), jedynie 10 pracuje zdalnie, a 84 w trybie mieszanym. 15 341 placówek pracuje stacjonarnie.

Czarnek: Nawet 30 tys. zakażeń dziennie? Nie będzie nauki zdalnej, jeśli służba zdrowia będzie wydolna

Zobacz też: Jak długo żyją zarazki? Dezynfekcja mieszkania po chorobie dziecka

Trzeba jednak wiedzieć, że obecnie, zwłaszcza wśród najmłodszych dzieci, mamy do czynienia głównie z epidemią wirusa RSV. Liczba dzieci hospitalizowanych na oddziałach szpitalnych a także nie uczęszczających do placówek, leczonych w domach, pozostaje wyjątkowo wysoka. 

Zdaniem wielu ekspertów właśnie ubiegłoroczny lockdown mógł sprawić, że wirusy takie jak wirus RSV czy wirus grypy, uderzyły ze zdwojoną siłą.

Obecnie, w trakcie IV fali pandemii, o zamknięciu placówki decyduje jej dyrektor w porozumieniu z inspektorem sanitarnym. Zajęcia można zawiesić na czas oznaczony (z przejściem na nauczanie zdalne) i nie musi to dotyczyć całej placówki, ale np. konkretnej klasy, oddziału czy etapu edukacyjnego.

Zobacz także: Infekcje u dzieci - kalendarz jesiennych infekcji wirusowych

Sonda
Powinna wrócić nauka zdalna?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza