Imię dla dziewczynki, które wciąż zachwyca. Mało kto wie, że pochodzi od bogini przyrody

2022-09-27 13:48

Od lat w pierwszej 5 najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom. Według mitologii greckiej imię to nosiła bogini przyrody, matka Hermesa. Kojarzy się z ciepłem i rozkwitem przyrody, a dla niektórych to jakże popularna bajkowa pszczółka. Piękne zdrobnienia mogą zachwycić.

Niemowlę
Autor: Getty Images Imię dla dziewczynki, które wciąż zachwyca pochodzi od bogini przyrody i popularnej bajkowej pszczółki.

Maja to jedno z najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom w ciągu ostatnich lat. W 2021 roku imię to otrzymało 5585, co jest 5 wynikiem najczęściej wybieranych imion. W pierwszej połowie tego roku otrzymało je już 2570 dzieci.

Maja kojarzy się z jednym z wiosennych miesięcy, zwiastujących ciepło i rozkwit. Sprawdzamy, co o tym imieniu mówią legendy i jakie jest jego znaczenie, skoro od lat podbija serca rodziców.

Czytaj również: Piękne i bardzo rzadkie imię dla dziewczynki. W minionym roku zajęło dopiero 50. pozycję

Czy dziecko musi mieć drugie imię?

Pochodzenie imienia Maja

Imię Maja pojawia się zarówno w mitologii greckiej jak i rzymskiej. Według greckich wierzeń imię to nosiła bogini przyrody, matka Hermesa. Stąd też wywodzi się nazwa piątego miesiąca roku. Bogini Maja była jedną z siedmiu sióstr, które później nazwano Plejadami. Według wierzeń urodziły się one w Arkadii, a ich ojcem był Atlas.

Dla Rzymian była to bogini wiosny, rozkwitu i pomyślności, którą nazywali Maius.

Imię Maja wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem na całym świecie. Jego popularność obejmuje Europę, Amerykę Północną, jak również kraje arabskie.

Cechy charakteru Mai

Maja jest osobą obdarzoną niezwykłą intuicją, wyobraźnią i inteligencją. Wyróżnia się dużą wrażliwością i angażuje się w działania charytatywne. Nie lubi jednak być w centrum uwagi.

Jest perfekcjonistką w tym, co robi, gdyż przykłada się do każdego zadania, które zostanie jej powierzone. Jest dokładna, pracowita, uparta i ambitna. Potrafi zjednać sobie ludzi i przez to jest bardzo lubiana.

Maja ceni sobie rodzinną atmosferę i nie wyobraża sobie życia w samotności. Oszukana potrafi być nieprzyjemna i złośliwa.

Numerologicznie Maja to siódemka, która z reguły jest bardzo romantyczna. Wierzy w cuda i strefę duchową. Mistycyzm i wiara kształtują część jej osobowości.

Zdrobnienia dla imienia Maja

Najczęstszymi zdrobnieniami imienia Maja są: Majka, Majuś, Majeczka, Majunia, Majcia, Maiś, Maik, Mania, Mańka, Maj.

Imieniny Majki

Majka obchodzi imieniny 9 kwietnia, 1 maja i 12 września.

Pasujące znaki zodiaku

Imię Maja pasuje do dziewczynek urodzonych pod znakiem: Raka, Wagi, Ryby i Byka.

Kamień i kolor

Kamienie, które pasują do imienia Maja to tygrysie oko i koral.

Zobacz także: Rzadko spotykane imiona dla dziewczynek. Oto 20 wyjątkowych propozycji