Dlaczego brzuch po porodzie od razu nie znika? "To fizjologia" - wyjaśnia influencerka

2022-07-27 12:34

Brzuch po ciąży nie może od razu wyglądać jak przed nią. Dlaczego? To kwestia fizjologii - twierdzi influencerka, Curly Hundson. W jej słowach jest bardzo dużo racji. Trudno się z nią nie zgodzić.

Brzuch po ciąży
Autor: Instagram/ @iamcarlyhudson Brzuch po ciąży nie może od razu wyglądać jak przed nią.

Wiele mam, gdy nieco ochłonie po porodzie i przetrwa pierwsze trudy połogu, zaczyna zadręczać się własnym wyglądem. Najpierw jesteśmy szczęśliwe, że wszystko dobrze się skończyło, dziecko i my same jesteśmy cali i zdrowi. Człowiek jednak szybko zapomina, ile ma szczęścia i chce wciąż więcej. 

Może dlatego, tak powszechne jest, że marzymy o idealnej sylwetce tuż po porodzie. To niemożliwe - przekonuje influencerka, Curly Hunson i tłumaczy - "Dałaś dziecku przestrzeń w swoim ciele, które zmieniało się wraz z jego rośnięciem przez 9 miesięcy, to daj teraz ciału czas i przestrzeń do wyleczenia się." Kobieta argumentuje to w bardzo racjonalny sposób. 

Sprawdź: Brzuch tuż po porodzie wygląda jak w 2. trymestrze [ZDJĘCIA]

Jak sobie radzić z nietrzymaniem moczu po porodzie? M jak mama

Zobacz: Pozują do zdjęć po porodzie. Są piękne, mimo że ich ciała są niedoskonałe

Curly szczerze przyznaje, że marzyła o tym, aby na spacerach słyszeć "świetnie wyglądasz" od napotkanych znajomych. Rzeczywistość była jednak zupełnie inna, ale kobieta w porę ją zrozumiała. 

"Z zadowoleniem przyjmujemy zmiany ciążowe. Wzrost brzucha i jego rozciąganie się. Przez 9 miesięcy w moim ciele rosło kolejne życie. A teraz, gdy ono jest już na zewnątrz mam zaraz "wrócić do normy"?" - rozpoczyna swój wywód. 

Przeczytaj: 5 kroków, by zaakceptować ciało po ciąży. To ono dało ci dziecko, więc warto je za to kochać

Jak zaznacza młoda mama, dużo czasu poświęcamy na zdobycie jak największej wiedzy o ciąży, jednak wciąż bardzo mało wiemy o połogu. Być może dlatego, że nie rozumiemy tego stanu, zbyt wiele wymagamy od naszych ciał w tym okresie. Nie da się jednak w jedną chwilę cofnąć zmian, jakie zachodziły w ciele przez te 9 miesięcy.

Twoje narządy dosłownie odsunęły się dla tego dziecka, daj im 6-8 tygodni na powrót. Twoja macica zmieniła się z małej gruszki w arbuza, tak, to kolejne 6 tygodni. - wylicza Curly.

Słowa mamy idealnie obrazuje ilustracja poniżej. Pokazuje ona bardzo dosadnie, że brzuch po ciaży to także organy, które muszę wrócić na swoje miejsce i macica, która musi skurczyć się do poprzedniej wielkości. 

Ostatnią rzeczą, o którą musisz się teraz martwić, jest to, jak wyglądasz, ale pamiętaj, że wyleczysz się po tym wielkim wydarzeniu w twoim ciele! - radzi influencerka.