Dlaczego brzuch po porodzie od razu nie znika? "To fizjologia" - wyjaśnia influencerka

2022-07-27 12:34

Brzuch po ciąży nie może od razu wyglądać jak przed nią. Dlaczego? To kwestia fizjologii - twierdzi influencerka, Curly Hundson. W jej słowach jest bardzo dużo racji. Trudno się z nią nie zgodzić.

Brzuch po ciąży
Autor: Instagram/ @iamcarlyhudson Brzuch po ciąży nie może od razu wyglądać jak przed nią.

Wiele mam, gdy nieco ochłonie po porodzie i przetrwa pierwsze trudy połogu, zaczyna zadręczać się własnym wyglądem. Najpierw jesteśmy szczęśliwe, że wszystko dobrze się skończyło, dziecko i my same jesteśmy cali i zdrowi. Człowiek jednak szybko zapomina, ile ma szczęścia i chce wciąż więcej. 

Może dlatego, tak powszechne jest, że marzymy o idealnej sylwetce tuż po porodzie. To niemożliwe - przekonuje influencerka, Curly Hunson i tłumaczy - "Dałaś dziecku przestrzeń w swoim ciele, które zmieniało się wraz z jego rośnięciem przez 9 miesięcy, to daj teraz ciału czas i przestrzeń do wyleczenia się." Kobieta argumentuje to w bardzo racjonalny sposób. 

Sprawdź: Brzuch tuż po porodzie wygląda jak w 2. trymestrze [ZDJĘCIA]

Jak sobie radzić z nietrzymaniem moczu po porodzie? M jak mama

Zobacz: Pozują do zdjęć po porodzie. Są piękne, mimo że ich ciała są niedoskonałe

Curly szczerze przyznaje, że marzyła o tym, aby na spacerach słyszeć "świetnie wyglądasz" od napotkanych znajomych. Rzeczywistość była jednak zupełnie inna, ale kobieta w porę ją zrozumiała. 

"Z zadowoleniem przyjmujemy zmiany ciążowe. Wzrost brzucha i jego rozciąganie się. Przez 9 miesięcy w moim ciele rosło kolejne życie. A teraz, gdy ono jest już na zewnątrz mam zaraz "wrócić do normy"?" - rozpoczyna swój wywód. 

Przeczytaj: 5 kroków, by zaakceptować ciało po ciąży. To ono dało ci dziecko, więc warto je za to kochać

Jak zaznacza młoda mama, dużo czasu poświęcamy na zdobycie jak największej wiedzy o ciąży, jednak wciąż bardzo mało wiemy o połogu. Być może dlatego, że nie rozumiemy tego stanu, zbyt wiele wymagamy od naszych ciał w tym okresie. Nie da się jednak w jedną chwilę cofnąć zmian, jakie zachodziły w ciele przez te 9 miesięcy.

Twoje narządy dosłownie odsunęły się dla tego dziecka, daj im 6-8 tygodni na powrót. Twoja macica zmieniła się z małej gruszki w arbuza, tak, to kolejne 6 tygodni. - wylicza Curly.

Słowa mamy idealnie obrazuje ilustracja poniżej. Pokazuje ona bardzo dosadnie, że brzuch po ciaży to także organy, które muszę wrócić na swoje miejsce i macica, która musi skurczyć się do poprzedniej wielkości. 

Ostatnią rzeczą, o którą musisz się teraz martwić, jest to, jak wyglądasz, ale pamiętaj, że wyleczysz się po tym wielkim wydarzeniu w twoim ciele! - radzi influencerka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza