Boisz się, że zgubisz dziecko w tłumie? Mamy z TikToka zdradzają metody, które warto wykorzystać

2022-07-08 10:39

Zagubienie dziecka w tłumie zdarza się często, zwłaszcza w czasie wakacji, gdy spędzamy dużo czasu na pełnych ludzi lotniskach, parkach rozrywki czy promenadach. Mamy z TikToka podpowiadają swoje sposoby na to, aby uniknąć takich stresujących sytuacji.

Jak nie zgubić dziecka w tłumie?
Autor: Getty images/screen TikTok@athomewithshannon Mamy z TikToka mają naprawdę genialne pomysły
ILE ZAPŁACIMY ZA WAKACJE SAMOCHODEM? [BUŁGARIA, CHORWACJA, HISZPANIA] | ESKA XD - Prosto z salonu #52

Straciłaś kiedyś dziecko z oczu? Pamiętasz ten skurcz żołądka i panikę rozlewającą się na całe ciało? Większość z rodziców choć raz przeżyła taką sytuację i wolą, żeby nigdy więcej się nie powtórzyła. Zgubienie dziecka w tłumie -na plaży, w parku rozrywki czy na lotnisku - to olbrzymi stres zarówno dla rodzica, jak i dziecka.

Każdy z nas ma swoje sposoby na to, aby nauczyć malca pilnowania się w tłumie, każdy na pewno powtarza też malcowi, co powinien zrobić, gdy straci z oczu opiekunów. Wiele mam dzieli się takimi metodami w internecie, aby pomóc innym rodzicom.

Czytaj równieżJak skutecznie szukać zagubionego dziecka - doświadczone matki zdradzają sposób

"Najgorsze 35 sekund w życiu". Mama ostrzega innych, aby nie spuszczali dzieci z oka nawet na tak krótki czas

Dopasowani kolorystycznie

Dwie mamy z TikToka pokazały, jak radzą sobie w czasie wakacji, wycieczek i imprez, które odwiedzają wraz z dziećmi i co robią, aby zminimalizować ryzyko zgubienia dziecka w zatłoczonym miejscu.

Shannon Doherty, mama trójki dzieci o nicku @athomewithshannon, wpadła na genialny w swej prostocie pomysł, aby wyróżniać swoje dzieci kolorem ubrań. To stary i znany w Polsce zwyczaj kolonijny: jednakowe chustki czy czapki pomagają wychowawcom w odróżnieniu "swoich" dzieci od innych, ułatwiają im też dostrzeżenie ich w tłumie ludzi. 

Shannon pokazała film, na którym widać, że ubiera swoje dzieci w jednakowe kolorystyczne ubrania, co pozwala jej szybko wyłapać maluchy wzrokiem.  

„Mój sposób numer 1 w podróży: zawsze się znajdziecie… Dzięki pasującym strojom!”

Filmik pokazuje Shannon i jej dzieci, najpierw na lotnisku, potem wędrujących po Disneylandzie, a następnie w samolocie. Na lotnisku rodzina ma na sobie dopasowane kolorystycznie niebieskie dresy, w parku rozrywki dziewczyny mają różowe sukienki, a syn Tiktokerki - niebieską bluzkę i różowe szorty. W samolocie dzieci ubrane są na żółto.

Czytaj również: Jak nie zgubić dziecka? 6 zasad bezpieczeństwa

Wakacje z dzieckiem nad morzem: Bezpieczeństwo na plaży

Opaski z numerem telefonu

Inna mama - Shari Medini, podpisująca się nickiem @adorethemparenting, podzieliła się inną sztuczką, która jej zdaniem zapewnienie dzieciom bezpieczeństwo w sytuacji, gdy się zgubią.

„Zadbaj o bezpieczeństwo swoich dzieci, dzięki tej prostej i łatwej do wykonania sztuczce. Wszystko, co musisz zrobić, to kupić małą paczkę opasek na rękę” – powiedziała Shari w filmie, który obejrzano ponad 112 000 razy. - Trzymaj je w samochodzie lub torbie, a kiedy dotrzesz do celu wycieczki czy podróży, po prostu napisz na niej imię dziecka i numer telefonu i załóż ją na nadgarstek dziecka”.

Shari powiedziała, że ​​papierowe bransoletki, które można dostać w internecie są wodoodporne, tanie i mogą dać ci trochę spokoju. Jeden z komentatorów podpowiedział jeszcze, aby zakładać opaskę napisami do wewnątrz, aby postronne osoby nie mogły przeczytać imienia dziecka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza