"Najgorsze 35 sekund w życiu". Mama ostrzega innych, aby nie spuszczali dzieci z oka nawet na tak krótki czas

2022-06-01 13:00

Pewna mama opublikowała film z kamery przed jej domem, na którym widać, jak jej dziecko po wyjściu z samochodu wychodzi samo za furtkę i biegnie w stronę pędzących aut. Mama spuściła malca z oka zaledwie na 35 sekund. Teraz ostrzega innych rodziców: "To był najstraszniejszy moment w moim życiu".

Najgorsze 35 sekund w życiu.
Autor: sreen TikTok/@victoriaelisabeth444 Mama ostrzega rodziców, aby nie spuszczali oka z dzieci nawet na tak krótki czas

Spis treści

  1. Dzieci są takie szybkie!
  2. Zawsze miej je na oku

Mama podpisująca się na TikToku nickiem Visctoriaelisabeth444 pokazała film z kamery zamontowanej przed jej domem. Na nagraniu widać, jak kobieta wraca do domu z zakupami i z trójką dzieci.

Skupiona na otwieraniu drzwi i zdejmowaniu butów starszemu synowi, nie zauważa, że jej najmłodsze dziecko w tym czasie otwiera sobie furtkę i wybiega na ulicę. Kobieta wchodzi do domu, po czym wybiega orientując się, że maluch zniknął jej z oczu.

Dzieci są takie szybkie!

Ta sytuacja skończyła się dobrze. Mama zdążyła na czas spostrzec ucieczkę dziecka i złapać je tuż przed ruchliwą ulicą. Ale teraz przestrzega innych rodziców, aby nawet na moment nie spuszczali oka z maluchów. Jak obliczyła mama i obserwujący ją internauci, czas, w którym nie patrzyła na najmłodsze dziecko, wynosił zaledwie 35 sekund. To nawet nie minuta, tyle jednak wystarczyło, aby mogło dojść do tragedii.

Victoria napisała w komentarzu do filmu: „Najstraszniejszy moment w moim życiu. Jestem wdzięczna, że nic mu nie jest. Dzieci są takie szybkie!”. Komentatorzy filmiku podkreślali, że mamie nie można niczego zarzucić. Każdy z nas ma prawo odwrócić głowę od dziecka na 35 sekund!

Czytaj również: Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w jego własnym domu?

Zgubić dziecko? To może przydarzyć się każdemu. Tę jedną rzecz musisz zrobić natychmiast, gdy się zorientujesz

Zawsze miej je na oku

Gdy Victoria złapała małego uciekiniera, niosła go i płakała na oczach przerażonych starszaków, którzy na jej krzyk wybiegli z domu na podwórko. "Myślałam, że brama jest zamknięta” - napisała pod filmem.

Dzieci są szybkie, potrafią naprawdę nieźle nabroić w ciągu sekundy. Przekonała się o tym niedawno Małgorzata Rozenek, o czym przeczytasz TUTAJ.

Czasem psocą nawet gdy na nie patrzymy, ale są tak szybkie, że za późno jest na reakcję. Nagranie pokazuje, że zawsze trzeba mieć "oczy na około głowy" i ani na moment nie spuszczać dziecka z oka.