Jechała pociągiem z dwiema córeczkami, gdy zaczął się poród. Pomoc przybyła błyskawicznie

2023-09-15 13:45

Obywatelka Ukrainy zaczęła rodzić w pociągu do Przemyśla, mając pod opieką dwie małe córki. Usiłowała wrócić do ojczyzny i tam urodzić dziecko. Na szczęście pomoc przybyła natychmiast, a dzieci kobiety na czas jej pobytu w szpitalu trafiły w bezpieczne miejsce.

Poród zaczął się w pociągu.
Autor: Getty Images Poród zaczął się w pociągu, w drodze do Przemyśla.

Kobieta pochodząca z Ukrainy, będąca w zaawansowanej ciąży podróżowała pociągiem do Przemyśla, chcąc urodzić dziecko w ojczyźnie. Pod opieką miała dwie córeczki - 4-letnią i 7-letnią. Mimo planów kobiety, poród zaczął się o 4 nad ranem, tuż przed Gliwicami. 

Dowiedz się: One też myślały, że nagłe porody dzieją się tylko w filmach. Niesamowite historie i zdjęcia

M jak mama - formalności po porodzie

Przeczytaj: Szokujące zdjęcia mam w trakcie nagłych porodów. One też myślały, że takie rzeczy dzieją się tylko na filmach

Pomoc dla rodzącej i jej córek

Personel pociągu błyskawicznie zawiadomił pogotowie, a na najbliższym peronie, na kobietę czekała już karetka. Otrzymała ona także pomoc, w opiece nad dziećmi, gdyż jak się okazało, w Polsce nie miała nikogo bliskiego. Z wiadomych przyczyn, dzieci nie mogły przebywać z rodzącą mamą w szpitalu.

Jak relacjonują policjanci z KWP w Katowicach, jeden z pracujących tam oficerów znalazł dla dziewczynek bezpieczny nocleg. Trafiły one do jednej z gliwickich rodzin, która prowadzi pogotowie opiekuńcze. To tam dziewczynki spędzą najbliższe dni w oczekiwaniu na wyjście mamy ze szpitala.

Jak zorientować się, że zaraz rodzisz?

Choć porody błyskawiczne się zdarzają, to jednak zazwyczaj można się zorientować, że poród się zbliża. Jednymi z ważnych objawów są opuszczenie się brzucha, bóle krzyża, czy częstsze wizyty w  toalecie. Sygnałami których nie da sie pominąć, a które świadczą o tym, że kobieta najprawdopodobniej urodzi w ciągu najbliższych 24 godzin są także:

  • odejście wód płodowych,
  • skurcze co około 5 minut,
  • utrata czopa śluzowego,
  • rozwarcie na około 2 cm.

Zobacz: Masz te objawy? To sygnał, że poród zacznie się w ciągu 24 godzin