Jej córka wróciła od babci łysa. „Oszalałabym”, „Pierwsza i ostatnia wizyta”

2024-02-14 13:54

To nagranie tiktokerki Tawany T.R. bije rekordy popularności. Do tej pory wyświetlono je ponad 32 miliony razy i skomentowano ponad 43 tysiące razy! Kobieta pokazał w nim fryzurę swojej małej córeczki, po tym jak odebrała ją od babci. Dziewczynka została niemal całkiem łysa. Oburzeni zachowaniem babci internauci nie zostawili na niej suchej nitki.

Jej córka wróciła od babci łysa. „Oszalałabym”, „Pierwsza i ostatnia wizyta”
Autor: Getty Images Jej córka wróciła od babci łysa. „Oszalałabym”, „Pierwsza i ostatnia wizyta”

Wideo, na którym mama około rocznej dziewczynki pokazuje, jak babcia bez jej zgody obcięła wnuczce wszystkie włosy, oburzyło internautów. Większość z nich nie może zrozumieć, jak mogło do tego dojść bez zgody mamy dziecka. Tiktokerka Tawana T.R. zostawiła córeczkę na weekend u swojej mamy, gdy kolejnego dnia przyjechała odebrać pociechę, nie mogła uwierzyć własnym oczom, jej córeczka nie miała włosów!

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Niezapomniana wizyta u babci

Internauci nie przebierali w słowach i pod adresem babci poleciało wiele nieprzychylnych komentarzy. „Oszalałabym”, „Pierwsza i ostatnia wizyta”, „Nigdy więcej nie zostałaby z babcią, wolałabym się nią sama opiekować”, „I to powinien być ostatni raz, kiedy babcia ma z nią kontakt” – pisali. Niektórzy proponowali nawet zemstę na babci. „Kiedy babcia pójdzie spać, obetnij jej włosy i będziecie kwita!” - doradzali.

Medialną burzę próbowała załagodzić sama autorka nagrania. Tawana wyjaśniła, że zachowanie jej mamy to ich lokalna tradycja. Jej rodzina pochodzi z Zimbabwe, gdzie cały czas panuje przesąd, że włosy, z którymi dzieci się rodzą, są brudne i nieczyste, więc należy je ściąć. Babcia zakładała także, że włosy jej wnuczki po ścięciu, odrosną jeszcze ładniejsze – będą grubsze i gęstsze. Tawana podkreśliła, że mimo iż początkowo bardzo się zdenerwowała, złość już jej minęła i nie zamierza wyciągać wobec mamy żadnych konsekwencji.

Dlaczego babcie tak nalegają na obcinanie włosów wnukom?

Okazuje się jednak, że wspomniana na filmie sytuacja nie jest odosobniona. Pod nagraniem wiele internautek pisało, że spotkało się z podobnym procederem w swojej rodzinie.

„Dlaczego babcie zawsze mają ochotę golić głowy swoim dzieciom? Moja babcia właśnie to robiła mi, gdy byłam dzieckiem”.

„Moja macocha zrobiła dokładnie to samo mojej córce. Od tego czasu z nią nie rozmawiam”.

„Mi tak zrobili i straciłam loki, włosy odrosły prosto po goleniu”.

„Co jest z tymi dziadkami i goleniem włosów? Moja mama i tata nie mogą się doczekać, żebym ogoliła moje córki” – pisali.

W odpowiedzi internauci tłumaczyli, że babciom chodzi właśnie o to, by włosy urosły o wiele ładniejsze, co jak się okazuje, nie zawsze się sprawdza.

W Polsce również do tej pory żywe są przesądy związane z włosami dzieci. Panuje np. przekonanie, że zanim dziecko nie skończy roczku, nie wolno mu ścinać nawet kosmyka. Żywa też jest wiara, w to, że dziecko o słabych włoskach, po ich zgoleniu będzie miało bujniejszą fryzurę.

Spotkaliście się jeszcze z jakimiś przesądami na ten temat?

Nasi Partnerzy polecają