"Nie jesteś zwykłą osobą, jesteś czyimś domem". Co roku udostępnia ten sam film, trudno się nie rozpłakać

2022-09-21 10:10

Rodzice często słyszą, czego nie powinni robić. Nie bujać, nie przyzwyczajać do noszenia, nie rozpieszczać. Rzadko kiedy słyszą głos wsparcia. Ale pewna kobieta co roku udostępnia w mediach społecznościowych ten sam film, aby dać im znać, że są osoby, które rozumieją, że może być im ciężko. Za każdym razem nagranie zbiera ogromną liczbę wyświetleń.

Mama całuje dziecko
Autor: Instagram @jessurlichs_writer Jesteś niesamowita – autorka poezji o macierzyństwie, co roku udostępnia ten film, aby był wsparciem dla rodziców

Okres niemowlęcy to ciężki czas dla rodziców, bez względu na to ile ma się dzieci. Za każdym razem ta przygoda rozpoczyna się od nowa i nie można się do niej wcześniej przygotować. Trzeba przetrwać czas karmienia na żądanie, marudzenie, płacz, pojękiwania, przewijania i wybudzania w środku nocy.

Tego snu najczęściej brakuje młodym mamom, które radzą sobie najlepiej, jak potrafią. Sięgając niekiedy po metody, które w oczach innych mogą być uznawane za "niewłaściwe". Bujają, kołyszą, noszą na rękach lub pozwalają dziecku spać w ich łóżku.

W ciągu trwania tego okresu dobrze jest usłyszeć miłe słowo, zobaczyć, że to wszystko ma sens i robimy to dobrze.

Jess Urlichs jest autorką poezji o macierzyństwie. Jej twórczość pozwala utożsamić się z małym dzieckiem, które jeszcze nie potrafi ubrać w słowa tego, co czuje.

Autorka postanowiła każdego roku udostępniać w swoich mediach społecznościowych filmik z okresu niemowlęcego własnych dzieci. Ma on wszystkim przypomnieć, że nie robią nic złego, chwytając się "złych nawyków".

Pragnie im przekazać, że to niezwykle ważny i istotny okres w życiu każdego dziecka, gdy mogą mieć obok siebie kochających i wspierających opiekunów.

Chce również, aby film był dla rodziców wsparciem i powiedzeniem im, że wykonują kawał dobrej roboty i są po prostu niesamowici.

Zobacz także: Jęczenie, marudzenie - te zachowania maluchów ciężko znieść. Dlaczego są tak dołujące?

Jak sobie radzić z High Need Baby?

Zmęczenie, które odbiera radość

Nie ma chyba rodziców, którzy nie byliby zmęczeni taką codziennością. W pewnym momencie pragną, aby ten etap dzieciństwa się skończył. Przeszedł na wyższy poziom, aby po prostu mogli się wyspać, odpocząć i normalnie komunikować z własnym dzieckiem.

Czując to ogarniające zmęczenie, zapominamy o czerpaniu radości z chwil, które są nam dane. Wbrew pozorom okres niemowlęcy mija dosyć szybko. Warto więc na chwilę się zatrzymać i spojrzeć na macierzyństwo od innej strony, niż tylko dostrzegania jego nieco gorszej strony.

Film, który chwyta za serce

Jess Urlichs prowadzi konto na Instagramie @jessurlichs_writer, na którym co roku wrzuca bliski swemu sercu film.

Autorka w swoim przekazie podkreśla, że wie, jak może być ciężko i bolą plecy, gdy kołyszemy w ramionach niemowlę. Rozumie, że noce mogą być długie, a poranki przychodzą zbyt szybko.

Zaznacza, że jako rodzice nie jesteśmy tylko osobami, ale również jesteśmy miejscem i domem dla naszych maluszków.

Zwraca również uwagę, że w trakcie macierzyństwa chwytamy się „złych nawyków” i możemy z tego powodu czuć wyrzuty sumienia. Daje tu za przykład sposób, w jakim usypiamy nasze dzieci. Kołyszemy, głaszczemy po głowie, bujamy i pozwalamy spać w swoich łóżkach.

Wyjaśnia, że dzięki temu zasypianie jest dla wszystkich znacznie łatwiejsze i podkreśla, że to nie będzie trwało wiecznie. Pewnego dnia dzieci położą się w swoich łóżeczkach, zgaszą światło i będą zasypiały same. Ten trudny czas przeminie i zobaczycie, że w pewnym momencie za nim zatęsknimy.

Wykonujesz niesamowitą robotę

Autorka chciała również swoim filmem zwrócić uwagę, jak wielką rolę odgrywają rodzice w życiu dziecka. Jej zdaniem nie są oni jedynie osobami, ale domem. Miejscem, do którego będą wracać, w którym będą czuć te wszystkie emocje ze swojego dzieciństwa.

Dzieci nie będą potrzebowały nas zawsze.

Potrzebują nas teraz.

Nie możemy się o to obwiniać. Powinniśmy być z siebie dumni, bo wykonujemy kawałek niesamowitej roboty, wychowując małego człowieka.

Dla naszych dzieci jesteśmy wszystkim.

Czytaj również: Co robić, gdy niemowlę nie chce spać? Oto rytuały, które mu pomogą