Ksiądz zamieszany w seksaferę szykował dzieci do Komunii. Rodzice się boją

2023-09-26 10:07

Rodzice z parafii, w której kilka dni temu wybuchła seksafera, boją się o swoje dzieci. Jak się okazuje, jeden z księży biorących udział w orgii, o której mówi cała Polska, szykował dzieci z Dąbrowy Górniczej do Komunii. Rodzice pytają w rozmowie z mediami, co by było, gdyby dzieciom działa się krzywda. "Proboszcz też niczego nie zauważy?" - mówią.

Rodzice z parafii, w której wybuchła seksafera boją się o dzieci
Autor: Getty Images Rodzice z parafii, w której wybuchła seksafera boją się o dzieci.

Niespełna tydzień temu, po artykule "Gazety Wyborczej", cała Polska usłyszała o seks skandalu na jednej z parafii w Dąbrowie Górniczej. W jednym z parafialnych budynków grupa księży urządziła orgię, do której zaproszono męską prostytutkę.

Księża mieli zażywać różne środki, w tym leki na potencję. W pewnym momencie pracownik seksualny zasłabł, a spanikowani duchowni nie chcieli wpuścić do środka ratowników medycznych. Na miejscu interweniować musiała policja. Teraz sprawę bada prokuratura w Dąbrowie Górniczej. 

Dowiedz się: Czy dziecko może przystąpić do komunii, gdy rodzice są po rozwodzie?

Ile pieniędzy dać dziecku na komunię?

Przeczytaj: Ile pieniędzy dać dziecku na komunię? Te kwoty najczęściej pojawiają się w kopertach

Rodzice dzieci komunijnych się boją

Sprawa budzi ogromne emocje wśród okolicznych mieszkańców, zwłaszcza wśród rodziców dzieci komunijnych z parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, w której doszło do skandalu. Jak się okazuje, jeden z księży przygotowywał dzieci do Komunii. Teraz rodzice martwią się, czy ich dzieciom nie działa się wówczas krzywda.

Inni pytają też o przyszłość. Zastanawiają się, czy posyłać dzieci do Komunii w parafii, w której proboszcz nie dostrzega, co dzieje się wokół niego?

- Jak mogę spokojnie zaprowadzić dziecko do kościoła na spotkanie przedkomunijne i tam je zostawić, skoro nawet proboszcz nie wiedział, albo nie chciał wiedzieć, co wyprawia podległy mu ksiądz? A jeśli ktoś chciałby skrzywdzić dziecko, proboszcz też niczego nie zauważy? - pyta jedna z mam w rozmowie z dziennikarką "Gazety Wyborczej". 

Chcą przepisać dzieci do innej parafii

Ksiądz Tomasz Z., który dotychczas przygotowywał dzieci do pierwszej komunii, został już pozbawiony wszelkich funkcji kościelnych. Do tej pory cieszył się nieposzlakowaną opinią, dzieci go lubiły. Tomasz Z. prowadził msze dla dzieci i różańce. Jakiś czas temu część rodziców chciała nawet, by to on nauczał religii w szkole zamiast katechetki

Nastroje wśród rodziców dzieci przystępujących do Komunii w tym roku szkolnym są bardzo złe. Według informacji dziennika, część zamierza nawet w ramach protestu posłać dzieci do Komunii w innych parafiach. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza