Ubrała niemowlę w buty na obcasie, a film wrzuciła do sieci. Internauci bezlitośni: „To żarty kosztem biednego dziecka”

2022-07-15 10:49

Pewna mama opublikowała dla żartów filmik na TikToku, w którym pokazuje, jak prowadza niemowlę w butach na obcasach. Pod filmikiem mocno zawrzało. Jedni zwracali uwagę, że to bardzo niezdrowe i wręcz niebezpieczne dla dziecka, inni bronili autorki nagrania, tłumacząc, że to przecież tylko żart. Nam zaś nasuwa się pytanie o to, gdzie są granice podobnych żartów.

Kupiła niemowlęciu buty na obcasie i nagrała filmik. „To żarty kosztem biednego dziecka”
Autor: Getty images/TikTok @pearlmcd4 Kupiła niemowlęciu buty na obcasie i nagrała filmik. „To żarty kosztem biednego dziecka”

Przyzwyczailiśmy się już, że TikTok jest pełen różnych nagrań z udziałem dzieci – w tym tych kontrowersyjnych, które co ciekawe zyskują bardzo dużą popularność. Tak też było w przypadku filmiku, który niedawno pojawił się na profilu @pearlmcd4. W krótkim czasie obejrzało go około 35 tysięcy internautów.

Przeczytaj: Przestała sprzątać, gdy usłyszała to od swojego męża. Efekty pokazała na TikToku

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Mama prowadza niemowlę w butach na obcasach

Filmik trwa dosłownie kilka sekund i przedstawia niemowlę, które trzymane za ręce, próbuje chodzić w butach na obcasach. Na nagraniu widać, że dziecko jest mocno wspierane przez ręce opiekuna, ale mimo to trudno utrzymać mu się w butach tego typu i potyka się co jakiś czas. W niestabilnym obuwiu nóżka leci mu kilka razy do tyłu.

Filmik szybko wzbudził skrajne emocje wśród internautów. Co ciekawe, większość z oglądających przyjęło go za świetny żart. Podkreślając, że nagranie prawdziwie je rozśmieszyło. Kilku obserwatorów przyznało się, że także kupili takie buty swoim małym dzieciom. Rekordzistka w tym względzie przyznała, że dla żartu zakłada je swojej 8-miesięcznej córeczce.

„Gotowy patent na skręcenie kostki dziecku”

Wśród głosów rozsądku pojawiły się takie opinie:

„Widzę, że próbujesz się dobrze bawić, ale te buty nie są naprawdę bezpieczne dla dziecka

„To żarty kosztem biednego dziecka”

„Gotowy patent na skręcenie kostki dziecku”

„Szkodliwe pod każdym względem”.

Do tych krytycznych komentarzy postanowiła odnieść się sama autorka nagrania, która broniła się tłumaczeniem, że buty są miękkie, a jej dziecko cały czas było trzymane za rączki. Była wyraźnie zaskoczona krytycznymi uwagami na swój temat. Z oburzeniem podziękowała wszystkim za zbędne troski.

Pomijając podstawowy fakt, że z przyczyn medycznych tego typu buty nie są polecane dla dzieci, w sytuacji tej dziwi przede wszystkim to, że ktoś produkuje tego typu obuwie i ma na nie zbyt (jak się okazuje z komentarzy innych rodziców). Ponadto warto sobie postawić pytanie, gdzie jest granica tego typu żartów. Czy warto narażać zdrowie swojego dziecka dla kilku tysięcy wyświetleń? Czy ktoś w ogóle pomyślał o tym, jak czuło się to dziecko w tej sytuacji. Na filmie wprawdzie nie widać jego twarzy, ale możemy się tylko domyślać, że spacer w tych butach był dla niego nie lada wyzwaniem.

Przeczytaj także: Wady postawy powstają już u niemowląt - nieświadome błędy rodziców

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza