"Łamacz prawd" - imię, które w Polsce dostało tylko 7 chłopców. Nosił je słynny wiking

2022-09-20 13:32

Imię tego słynnego wikinga znają chyba wszyscy fani serialu „Wikingowie”. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że jest ono również nadawane w Polsce. W 2021 roku imię to nadano 7 chłopcom, a w pierwszej połowie tego roku jest ich już 8. Brzmi niezwykle mocno i charakteryzuje osobę o niezwykle chłonnym umyśle i ciekawą świata.

Niemowlę
Autor: Getty Images "Łamacz prawd" imię, które nosił słynny wiking, w Polsce otrzymało w 2021 roku 7 chłopców

Tym słynnym wikingiem jest oczywiście Ragnar.

Imię Ragnar jest notowane w skandynawskich sagach, ale także w kronikach angielskich. Dla Skandynawów Ragnar był symbolem spełnionego wodza, co było marzeniem wielu wojowników Północy. Zdobył władzę, sławę i bogactwo, co stanowiło ideał wikinga.

W języku nordyckim imię Ragnar oznacza „łamacz prawd”. Wciąż jest popularne w krajach skandynawskich, ale jak się okazuje również w Polsce rodzice nadają je swoim nowo narodzonym chłopcom.

W 2021 roku w Polsce imię Ragnar otrzymało 7 chłopców. Biorąc pod uwagę dane jedynie z pierwszej połowy tego roku, liczba ta wzrosła do 8.

Imię Ragnar wciąż utrzymuje się w okolicach 400 miejsca w corocznym rankingu imion nadawanych chłopcom. Kto wie, może z czasem więcej osób zapragnie nadać je swojemu synowi.

Czym wyróżnia się to skandynawskie i jakże mocno brzmiące imię?

Zobacz także: Piękne imię dla chłopca. Dwa lata temu niszowe, dziś w czołówce rankingu

Czy dziecko musi mieć drugie imię?

Charakter Ragnara

Imię Ragnar to numerologiczna 5. Charakteryzuje się otwartym i chłonnym umysłem, chętnie poszerzając swoją wiedzę. Potrafi również odnaleźć się w różnych sytuacjach.

Osoby o tym imieniu są energiczne i niezależne. Wyróżnia się dużą siłą witalną, dobrocią i wrażliwością. Może być jednak również niecierpliwy i dość impulsywny.

Ciekawość świata

Ragnar jest osobą ciekawą świata. Uwielbia podróże i przyrodę, co sprawia, że lubi spędzać czas poza domem.

Wykazuje się dużą znajomością tego, czego mogą chcieć inni, ale często ma problem czego sam pragnie.

Imieniny

Ragnar obchodzi imieniny 24 sierpnia.

Szczęśliwy kamień

Szczęśliwym kamieniem Ragnara jest diament. Najcenniejszy z kamieni szlachetnych, będący najczystszą krystaliczną formą węgla. To równocześnie najtwardszy minerał, którego powierzchnię można zarysować tylko drugim diamentem.

Cechuje się trwałością, czystością i twardością. Uznawany za święty kamień.

Zdrobnienia

Mogłoby się wydawać, że imię Ragnar trudno zdrobnić. Istnieją jednak proste zdrobnienia tego imienia, które śmiało można wymawiać do małego chłopca: Ragnuś, Ragnaruś.

Na niektórych zdrobnieniach tego imienia można jednak połamać sobie język: Ragnariczek, Ragnareczek, Ragnareczko, Ragnarczyk.

Czytaj również: TOP 9 krótkich imion dla chłopców. Zapadają w pamięć i pasują do długich nazwisk