Live z własnej cesarki? Szpital uruchomił kamerę i telewizor na sali zabiegowej, rodzice zachwyceni

2022-03-24 10:54

Podejście do cesarskich cięć zmienia się od lat. W niektórych krajach zachodnich normą jest już tak zwana naturalna cesarka, czy obecność ojca przy planowanym porodzie operacyjnym. Teraz czas na kolejne unowocześnienie - możliwość oglądania własnej cesarki w trakcie jej trwania. Chciałybyście obejrzeć swoją?

Live z własnej cesarki
Autor: Getty Images Rodzicom spodobała się możliwość oglądania porodu na żywo

Przy klasycznym cesarskim cięciu kobieta widzi jedynie sufit i krążący nad nią personel medyczny. W szpitalu w Michigan jednak, odbył się pierwszy poród w trakcie którego, cała operacja była nie tylko nagrywana, ale też puszczana na żywo na monitorze umieszczonym nad stołem operacyjnym.

Spis treści

  1. Podobne do porodu naturalnego i uspakajające
  2. Każdy szpital może zaoferować to samo swoim pacjentkom
Na czym polega poród przez cesarskie cięcie?

Przeczytaj też: Cesarskie cięcie - krok po kroku. Zobacz, co cię czeka podczas porodu zabiegowego

Podobne do porodu naturalnego i uspakajające

Pierwszy poród z kamerą nad stołem operacyjnym i telewizorem, w którym rodzice mogą obserwować przebieg operacji odbył się w Michigan. Jak opowiada o nim 36 letnia Amenda Koop, mama małego Charliego, w wywiadzie dla Good Morning America:

To takie podobne do porodu naturalnego. Zobaczyłam jak tylko się pojawił i jak wyszedł, co było cudowne. Nie chciałam przeoczyć tych chwil, jego pierwszego oddechu. Przez osłonę, którą stawiają podczas cesarki można wiele przeoczyć, a dzięki kamerze mogłam widzieć to co chciałam zobaczyć, (...) wszystkie te ważne, wyjątkowe momenty.

Dowiedz się: Rodzaje cięć cesarskich: cięcie majtkowe, klasyczne i pochwowe

Jak opowiada Amanda, jej syn miał się narodzić na miesiąc przed terminem, co nieco ją stresowało. Dzięki kamerze myślała:

"OK, już jest i wygląda, że ma się dobrze.". To było wyjątkowo uspokajające.

Każdy szpital może zaoferować to samo swoim pacjentkom

Kamera i monitor, które obserwowała Amanda to te same, z których lekarze korzystają w trakcie operacji - np. laparoskopii. Jak tłumaczy dr Cheryl Wolfe ze szpitala Spectrum Health Butterworth.

Używamy technologii, która już była na salach operacyjnych, tylko w inny sposób. To jeszcze nie jest normą w całym kraju. Mam nadzieję, że będzie więcej porodówek, korzystających z takiej opcji. Myślę, że pacjenci będą o to pytać. 

Być może z biegiem lat, takie standardy wejdą także do Polski. 

Dowiedz się: Planowana cesarka: jakie są wskazania do cesarskiego cięcia?

Naturalna cesarka - czyli cesarskie cięcie przyjazne dziecku

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza