Mama z USA pokazała, jak przygotowuje syna na powrót do szkoły. „Płaczę, gdy to oglądam”

2022-08-24 13:32

Jak podaje organizacja Everytown For Gun Safety w roku szkolnym 2021/2022 w atakach z bronią palną w amerykańskich placówkach oświatowych zginęło 59 osób, a 138 zostało rannych. Nic więc dziwnego, że rodzice boją się o bezpieczeństwo swoich dzieci, które za chwilę wrócą do szkół. Pewna mama pokazała nagranie, jak przygotowuje syna na ten moment.

Mama z USA pokazała, jak przygotowuje syna na powrót do szkoły. „Płaczę, gdy to oglądam”
Autor: TikTok/@the.walton.family Mama z USA pokazała, jak przygotowuje syna na powrót do szkoły. „Płaczę, gdy to oglądam”

W zależności od stanu rok szkolny w USA zaczyna się w drugiej połowie sierpnia lub na początku września. Wielu rodziców jest właśnie w ferworze przygotowania swoich dzieci na ten moment. Jedna z mam pokazała na TikToku, jak ten proces przebiega u niej w domu. Nagranie zszokowało i jednocześnie bardzo zasmuciło wielu internautów.

Przeczytaj także: "Czasami się go boję". Mama chłopca, który w ogóle nie odczuwa bólu, opisuje ich walkę o normalne życie

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?

„Co mówisz, gdy zamachowiec wchodzi do klasy?”

Na filmie widać chłopca w wieku 7-9 lat, którego mama zza kamery szkoli na wypadek wtargnięcia zamachowca z bronią do klasy. Kolejno pyta się go o to, jak się zachowa i co powie, gdy zamachowiec zachowa się w taki lub inny sposób. Chłopiec posłusznie pokazuje mamie właściwe zachowanie, a mama koryguje, gdy popełnia błąd. Kilkulatek trzyma w ręku plecak kuloodporny ze Spider-Manem, który służy mu jako tarcza.

Internauci nie kryją swojego smutku w komentarzach pod tym nagraniem.

„Odjęło mi mowę.”

"Przykre, że musisz uczyć tego swoje dziecko. Bądź silna!”

„Płaczę, gdy to oglądam. Boję się o swoją trójkę wnucząt.”

„Jako nauczycielka przedszkolna w Kanadzie dobija minie to, że musisz to robić w Stanach” – pisali.

Trudny powrót do szkół po pamiętnej strzelaninie

W komentarzach pod nagraniem nie znajdziemy żadnej negatywnej opinii na temat zachowania mamy chłopca, wręcz przeciwnie – same słowa uznania. W głowach amerykańskich rodziców cały czas tkwi wspomnienie tragicznej strzelaniny, która miała miejsce pod koniec ostatniego roku szkolnego. 24 maja 2022 w szkole podstawowej Robb Elementary w Uvalde w stanie Teksas tuż po godzinie 12 czasu lokalnego 18-letni zamachowiec otworzył ogień do przypadkowych, niewinnych osób znajdujących się na terenie placówki. Zastrzelił łącznie 21 osób – w tym dziewiętnaścioro dzieci. Zginął zabity przez policjantów na miejscu zdarzenia. Najprawdopodobniej wcześniej uczęszczał do tej szkoły.

Rodzice coraz częściej kupują dzieciom kuloodporne plecaki

Od kilku lat na amerykańskim rynku dostępne są kuloodporne plecaki szkolne dla dzieci. Wyposażone są one w jedną lub dwie warstwy ochronne zabezpieczające przed kulami z pistoletu. Niektóre modele posiadają też powerbanki oraz rączki, dzięki którym plecak można trzymać jak tarczę. Popyt na nie rośnie wraz z kolejnymi doniesieniami o strzelaninach i ofiarach śmiertelnych. By zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, rodzice są w stanie kupić nawet najdroższy plecak, choć wiedzą, że nie gwarantuje on pełni bezpieczeństwa.

Wielu amerykańskich rodziców jest jednak im przeciwna. Przyznaje wprost, że nie tędy powinna iść droga w zapewnieniu ochrony najmłodszym. Ich zdaniem należy cały czas aktywnie działać, by zostały wprowadzone surowsze przepisy ws. posiadania broni.

Przeczytaj także: 5 genialnych sposobów, które zachęcą dziecko do pójścia do przedszkola