Masz pytanie? Nasz ekspert Ci pomoże. Dziś odpowiedź na pytanie o niespokojny sen malca

2022-02-03 12:43

Jakiś czas temu zaproponowałyśmy wam akcję #Zapytaj Mamę, czyli wsparcie ekspertów współpracujących z serwisem mjakmama.pl. Ginekolog, pediatra, położna i inni specjaliści będą odpowiadać na wasze pytania i wątpliwości dotyczące ciąży, porodu i pielęgnacji niemowlęcia.

Masz pytanie? Nasz ekspert Ci pomoże. Dziś odpowiedź na pytanie o niespokojny sen malca
Autor: Getty images Dziś odpowiedź na pytanie o niespokojny sen malca

Niespokojny sen niemowlęcia

Jako jedna z pierwszych zgłosiła się do nas mama dwumiesięcznej dziewczynki, która w nocy śpi bardzo niespokojnie. Mama zamieściła filmik, na którym widać, jak niemowlę kręci się w łóżeczku i postękuje. 

"Mała ma 2 miesiące i od dłuższego czasu śpi w ten sposób, co bardzo mnie martwi ? I właściwie robi tak tylko w nocy - przez cała noc ? Ogólnie nie śpi w dzień, ale jak uda jej się sporadycznie zasnąć, to śpi normalnie. Lekarze mówią, ze trzeba przeczekać, a ja tak bardzo się o nią martwię ?- napisała kobieta na grupie "Urodziłam w 2021 roku! Największa grupa dla mam".

Co na to ekspert?

Skontaktowaliśmy z naszym ekspertem, dr Renatą Karwowską, pediatrą z Centrum Medycznego CMP w Warszawie. Oto komentarz ekspertki do filmiku:

,,Szanowna Pani, na wstępie zaznaczę, że obraz jest bardzo ciemny, nie można na tej podstawie postawić ostatecznego rozpoznania. Obserwując zachowanie dziecka, w pierwszej kolejności wykluczyłabym problemy ze strony przewodu pokarmowego, zwłaszcza problemy z oddawaniem stolca - dyschezja niemowlęca, zaparcia, kolki.

Postawienie ostatecznego rozpoznania wymaga osobistego zbadania dziecka, zebrania dokładnego wywiadu oraz oceny przyrostów masy ciała. Sugeruję wizytę osobistą u pediatry dziecka."

Masz pytanie? #Zapytaj mamę

Jeśli podobnie, jak mama 2-miesięcznej dziewczynki, chcecie zadać jakieś pytanie naszemu ekspertowi, napiszcie do nas na naszych grupach facebookowych (linki znajdziecie poniżej) lub na naszym funpage'u (TUTAJ). Zapewniamy wam rzetelne sprawdzone informacje lekarzy.

Tu możesz zadać pytanie specjaliście:

Urodziłam w 2020! Największa grupa dla mam

Urodziłam w 2021 roku! Największa grupa dla mam

Rodzę w 2022 roku! Grupa dla mam (BEZ HEJTU)