Mieszka z dziećmi w namiocie i nie zamierza tego zmieniać. "Uwielbiam swoją bezdomność"

2023-11-29 12:05

Nauczycielka jogi postanowiła zamieszkać z rodziną w namiocie. Kobieta uciekła od toksycznego partnera, a ponieważ nie było jej stać na wynajem lokalu, zamieszkała z dziećmi w namiocie. Dziś widzi wiele zalet takiego rozwiązania i przyznaje, że nie zamierza szybko zmieniać swojej sytuacji życiowej.

Joginka zamieszkała z dziećmi w namiocie
Autor: Lucy Aura Instagram Joginka postanowiła zamieszkać z dziećmi w namiocie

Lucy Aura to nauczycielka jogi, która prowadzi profil na Tik Toku, cieszący się sporą popularnością. Kobieta opowiada tam nie tylko o praktykach jogi, ale i o swoim życiu. W ostatnim czasie zdecydowała się na ogromną życiową rewolucję, która nie przeszła bez echa na Tik Toku.

Niewidoma remontuje mieszkanie

Zamieszkała z dziećmi w namiocie

Kobieta znalazła się w trudnej sytuacji życiowej. Postanowiła rozstać się ze swoim partnerem życiowym i wyprowadzić z dziećmi. Nie miała jednak dokąd pójść, a jej sytuacja finansowa nie pozwalała na wynajem nowego lokalu. Zdesperowana Lucy Aura zamieszkała w namiocie, który rozbiła na ziemi należącej do starszej pani.

Joginka poczuła się zaskakująco dobrze, mieszkając w namiocie. Doszła do wniosku, że społeczeństwo sztucznie kreuje potrzeby posiadania lub wynajmowania lokali, by napędzać rynek. Okazało się, że do szczęścia nie potrzeba murów, a jedynie wolności.

"Jest tak absurdalny nacisk na potrzebę posiadania własnego domu dla bezpieczeństwa, jednocześnie nie czując się bezpiecznie, ponieważ twój [właściciel] może cię wyrzucić z dowolnego powodu" - wyjaśniła Lucy Aura na Tik Toku. 

Kobieta czuje się wolna

Wolność i niezależność to dwie cechy, które najmocniej cieszą kobietę. Docenia również fakt, że jej dzieci mogą wieść nieskrępowane życie i korzystać z kontaktów z naturą na co dzień. Wystarczy wyjść z namiotu, by mieć przyrodę na wyciągnięcie ręki. Lucy Aura paradoksalnie doszła do wniosku, że uwielbia swoją bezdomność.

Internauci podzieleni

Internauci różnie reagują na historię kobiety. Niektórzy zazdroszczą jej wolności, inni wskazują na to, że dzieci powinny mieć poczucie stabilizacji życiowej. "Moja mama i ja mieszkałyśmy w namiocie przez rok, ona pamięta to jako trudny czas, ale dla mnie to jedno z moich ulubionych wspomnień z dzieciństwa" - napisała jedna z internautek. 

Nie wiadomo, jak do całej sytuacji podchodzą dzieci kobiety i czy zdradzają rówieśnikom, że żyją w namiocie. Taki sposób bycia z pewnością będzie wywoływał wiele komentarzy, co dla dorastających maluchów może być trudne.

Czytaj: Jak wychować szczęśliwe dziecko? Sprawdź, co radzi psycholog